Μετάβαση στο περιεχόμενο

Windows 7 και συμβατότητα


parist43

Recommended Posts

ναι έτσι είναι όπως τα λεει ο παρις το πρόγραμμα τοπογραφίας που έχω το είχα πάρει πληρες τότε 1000000 δρχ (που συπληρωνα και πληρωνα σταδιακά) και τώρα θέλω 600 Ε μόνο για το βασικό τοπογραφικό κομμάτι και που στο κατω-κάτω κάνω την δουλέιά μου με το παλαιό μια χαρά Τώρα αν κάτσει καμιά μεγάλη δουλειά (που δεν βλέπω) ας πούμε για πολεοδόμηση όπως την ΕΠΑ παλαιά τότε να παω σε καινούργια έκδοση Μεχρι τότε DOS και πάλι DOS είναι δύσκολες οι εποχές ειδικά αν δεν έχεις <<δόντι>> και στηρίζεσαι μόνο στην εργασίας σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

*Αναστεναγμός*...τσάμπα τα μηχανάκια... Να σκεφτείτε ότι για το ΕΣΠΑ είχα βάλει μέσα μέχρι και SSD και 2 απλούς για RAID1(για backup).

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λατρευω τα λαιτ πραγματα.θα ημουν ευτυχης να δουλευω σε ΑCAD 9 ,να εχω γεωδαιτικο σταθμο γυρω στα 3 κιλα που να παιρνει μονο γωνιες και αποστασεις και τιποτα αλλο ,κλπ κλπ.

προσωπικες αποψεις ...........

ΥΓ βεβαια ωφειλω να υποκλιθω στις εκτυπωσεις των συγχρονων PLOTTER .θυμαμαι τις εκτυπωσεις των πεν πλοτερ ,για ενα σχεδιο Α0 διατομων οδοποιιας ηθελες ...3 ωρες και απιστευτο θορυβο και χαλια ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αλλά...Κάθε υπηρεσία που τρέχει το σύστημα και συνδέεται με το ιντερνετ (ειδικά το remote desktop που δίνει πρόσβαση σε βασικά στοιχεία του συστήματος) είναι ευπρόσβλητη σε επιθέσεις μέσω internet.

Το RDP στο εσωτερικό δίκτυο δουλεύει χωρίς internet, γιατί δίνεις το όνομα του PC. Μπορείς να μπλοκάρεις την gateway στο παλιό, και να μη βλέπει internet.

Link to comment
Share on other sites

slalom θα σου πω κάτι που έμαθα από διαχειριστές συστημάτων: ο ασφαλέστερος τρόπος να εμποδίσεις την εισβολή κάποιου είναι να αποσυνδέσεις το καλώδιο (το οποιοδήποτε καλώδιο) internet. Αν ο ένας από τους 2 μπαίνει στο internet τότε και ο άλλος είναι εν δυνάμει ευσπρόβλητος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ισχύει, εμείς όμως προσπαθούμε να κάνουμε τη δουλειά μας, και χρησιμοποιούμε και το internet γι' αυτό. Από e-mail μέχρι e-banking. Δε νομίζω να κινδυνέψει κάποιος περισσότερο με ένα RDP ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που ηταν οι παληες εποχες.οταν αποφοιτησα με δυο ραπιτογραφους ,ενα ρολο 30ρι διαφανες και μια κορδελα ,αρκουσε να βγαλεις μεροκαματο.

ευκολα,γρηγορα και κυριως χωρις σκοτουρες!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.