Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ακρίβεια τοπογραφικών αποτυπώσεων


Recommended Posts

δεν τα βαζω με τους ΠΜ.αναφερω περιπτωσεις που ξερω.για συμβολαια μονο ΠΜ που χρησμιποιουν gps χειρος γνωριζω ,αντε και Αρχιτεκτονες.φυσικα υπαρχουν και αυτοι(ΑΤΜ ,ΠΜ και Αρχιτεκτονες) που κανουν σωστα τη δουλεια τους.αλλα επισημαινω οτι και να καταγγειλει καποιος αυτους που κανουν λαθος τη δουλεια τους ,το μπελα του θα βρη μονο.

 

Οι αρχιτέκτονες (ακόμα και οι "καλοί") καλώς πράττουν την τοπογραφικήν ή μήπως παρανόμως; (πλην της "δια μετροταινίας" μεθόδου)

Link to comment
Share on other sites

Οι αρχιτέκτονες (ακόμα και οι "καλοί") καλώς πράττουν την τοπογραφικήν ή μήπως παρανόμως; (πλην της "δια μετροταινίας" μεθόδου)

 

Αγαπητέ, αν και έχεις ένα "point" που το λές, πληροφοριακά και μόνο (αφού η νομοθεσία είναι κάθετη) σου λέω ότι στις 5 πιο προσεγμένες και τεκμηριωμένες δουλειές που έχουν πέσει στα χέρια μου, οι 3 είναι ΑΜ!

Αν και προσωπικά, παλαιότερα, έχω έρθει αντιμέτωπος με ΑΜ και κακή δουλειά (το έχω αναφέρει κάπου μέσα εδω)... Το ζήτημα για μια ακόμη φορά είναι πόσο η μη εφαρμογή (ή τα κενά) των νόμων προκαλεί προβλήματα μεταξύ των επαγγελματιών και εν γένει των πολιτών

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.