Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξέχασε το παιδί του στο αυτοκίνητο επί εννιά ώρες !


gvarth

Recommended Posts

Σκέφτεσαι να ... ξέχναγε και κανένα νυστέρι στην κοιλιά κάποιου εξ' αυτών που χειρούργησε ;

 

Μπρρρρ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιτάχτε, στην δουλειά μου (κατα βάσει ψυχολόγος :lol:) πόσες και πόσε φορές έχω στήσει την παρέα και έχω χάσει άλλα ραντεβού, όχι εν γνώσει μου, αλλά επειδή ήμουν αδοσιωμένος σε αυτό που έκανα.

 

Βέβαια, άλλο να ξεχάσεις τί ώρα κανόνισες να πιείς καφέ και άλλο να ξεχάσεις το παιδί 9 ώρες εκεί μέσα... Αν όμως οι άνθρωποι αυτοί σωθούνε, μετά από χρόνια το παιδί δεν θα πει "καλά έκανες πατέρα που επικεντρώθηκες στην δουλειά σου";

Link to comment
Share on other sites

Κανένα...

Εσείς είστε γονιός;

 

Edit:

Τέλος παντων αυτό που ήθελα να πω έστω κι αν το έθεσα πολύ...inarticulately, είναι πως μπροστά στο δημόσιο συμφέρον -και μόνο τότε- ίσως και να δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει δουλέψει κάτω από πραγματικά ασφυκτικά και απάνθρωπα πιεστικές και αγχωτικές συνθήκες που μπορούν να σε φτάσουν στα όρια της κατάρευσης της ψυχικής σου υγείας καλό θα ήταν να μην κάνει κανένα σχόλιο για τον πατέρα την τραγικότερη φιγούρα αυτού του δράματος.Οι συγκρίσεις με περιστατικά όπως αυτά στην Αμερική και στην Κίνα ή Κορέα είναι αχαρακτήριστες.Ο άνθρωπος έσωζε μια ζωή την ώρα που χανόταν η ζωή του παιδιού του, δεν έπαιζε ούτε τζόγο, ούτε videogame.Ας προσέχουμε λίγο τι λέμε.

Θερμά συλληπητήρια στους γονείς

Link to comment
Share on other sites

@nilescrane

Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι κανείς γονιός δεν θα το έκανε (και ούτε θα το δικαιολογούσε) για ...το δημόσιο συμφέρον.

Ως γονιός (και ελεύθερος επαγγελματίας) έχω πολύ - πολύ καιρό να στήσω κάποια παρέα - επειδή δεν βγαίνω πλέον με καμία. Είναι απίστευτο το τί λάθη μπορεί να κάνει κανείς κάτω από την πίεση του άγχους και της επαγγελματικής ευθύνης.

Link to comment
Share on other sites

το παιδι ερχεται πανω απολα...

 

εδω εμενα ακομα εχει 3 μηνες δωρεαν διαμονη στην γυναικα μου και ταχω γειωσει ολα....

και ειλικρινα δεν ημουνα σε θεση να κρινω αυτους που ειναι στην θεση μου τωρα....

 

γιαυτο και δεν ειμαι σε θεση να κρινω αυτους πουναι γονεις ηδη....

 

στην τελικη αυτο που μενει ειναι η τραγικη απωλεια μιας ψυχης και ενα οικογενειακο δραμα σε διαρκη εξελιξη....

Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς εκεί είναι το θέμα.

 

Οι ατυχείς συγκυρίες που οδήγησαν έναν πατέρα να ξεχάσει το παιδί του καθώς και το θλιβερό γεγονός της απώλειας της ζωής του παιδιού.

 

Οι τραγικοί γονείς δεν θα μπορούν να πιστέψουν τον χαμό του παιδιού τους.

 

Σκέφτομαι το συμβάν και τρελλαίνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σκέφτομαι την μητέρα αυτού του παιδιού...

Έχασε το παιδί της και ποιον έχει να κατηγορήσει για αυτό?

Σε μαι μέρα έχασε και παιδί και σύζυγο και οικογένεια....

Η απώλεια ενός παιδιού είναι από μόνη της τραγική αλλά αυτή η γυναίκα δεν έχει να την μοιραστεί με κανέναν......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.