Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξέχασε το παιδί του στο αυτοκίνητο επί εννιά ώρες !


gvarth

Recommended Posts

Φίλτατε gvarth, δεν αναφέρθηκα στα γραφόμενά σου ή σε αυτά κάποιου άλλου συναδέλφου. Αναφέρθηκα στον τρόπο που συντάχθηκε η είδηση σε δύο διαφορετικές πηγές τις οποίες παρέθεσα. Μην θεωρείς επομένως εαυτόν θιγμένο. Δεν κατηγόρησα κανέναν ότι ανέχεται αθλιότητες, παραίνεση έκανα.

 

Δεν θα μπορούσα όμως ποτέ να δημοσιεύσω την άποψή μου για το συμβάν χωρίς να σχολιάσω την δημοσιογραφική αθλιότητα. Η οποία φυσικά ουδεμία σχέση έχει με το συμβάν αυτό καθ' αυτό, πλην του ότι επιτείνει την τραγικότητα του πατέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συλλυπητήρια στην οικογένεια

 

δεν μπορει να πει κανεις τιποτα...

 

 

οσο για το πως συμπεριφερομαστε σε πλασματα που δεν μπορουν να προστατεψουν τον εαυτο τους τι να πω?απαραδεκτο απλα....

 

φυσικα απαραδεκτοι και οι γονεις που αγοραζουνε ενα σκυλακι για το παιδι τους και μετα οταν του περασει η χαρα του παιδιου το παρατανε σε κανα οικοπεδο....

Link to comment
Share on other sites

@AlexisPap

 

Διαβάζοντας αυτό :

Είναι δική μας δουλειά να μην ανεχόμαστε αυτή την αθλιότητα.

 

δεν είναι ξεκάθαρο σε ποιούς αναφέρεστε με τη λέξη "ανεχόμαστε".

 

Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα απαραδεκτοι και οι γονεις που αγοραζουνε ενα σκυλακι για το παιδι τους

 

και η πραξη αυτη καθεαυτη να αγορασεις ενα σκυλακι για το παιδι ειναι εγκληματικη.

Τα παιδια δυστυχως φερνοντε βαρβαρα στα ζωα-σε εγκληματικο βαθμο και αυτο ειναι αληθεια περα για περα.μια κατα τα αλλα συμπαθητικη κυρια προχθες εξομολογηθηκε στην τηλ οτι οταν ηταν μικρη εβαλε το χελωνακι της κατω απο το νερο να δη ποσο θα αντεξει και φυσικα το επνιξε.και υπαρχουν πολλα τετοια περιστατικα.τα μικρα παιδια δεν κατανοουν τον πονο που προκαλουν (ισως και πολλοι απο εμας μικροι να εχουμε διαπραξει κατι αντιστοιχο διοτι δεν ειχαμε την ικανοτητα να το κατανοησουμε.-προσωπικα θυμαμαι οταν ημουν πολυ μικρος ,ενα μικρο κοτοπουλακι το εκανα μπανιο-το εβαλα γυρω γυρω λασπη και το αφησα στον ηλιο να στεγνωσει.ξαφνικα αντιληφθηκα την μητερα μου εξαλη να με κυνηγα γιαυτο που ειχα κανει ,στην αρχη απορησα τι κακο ειχα κανει και στην συνεχεια εξαφανιστηκα ολο το απογευμα οπου πηγα και κρυφτηκα στο σπιτι μιας θειας.

ΥΓ Το κοτοπουλακι γλυτωσε αλλα θα μπορουσε καλιστα να ειχε πνιγει

Συμπερασμα:σε καμια περιπτωση δεν αφηνουμε ζωα στα χερια μικρων παιδιων-τα ζωα δεν ειναι παιχνιδια και τα μικρα δεν κατανοουν τι κανουν)

ΥΓ2 η πικρη αληθεια ειναι οτι τα μικρα υπακουουν στο ενστικτο που ειναι η λογικη της "φυσης"-η "φυση" δεν εχει κανενα συναισθημα.ετσι βαζει την περιεργεια στα μικρα προκειμενουν να κατανοησουν τι συμβαινει γυρω τους και να εκπαιδευτουν αδιαφορωντας για τα θυματα.το ιδιο ενα μικρο γατακι μεσα στην "αθωοτητα" του θα κανει χιλια κοματια μια πεταλουδα η ενα μικρο ποντικακι η οτιδηποτε αλλο μικρο,χωρις να το φαει ,αλλα μονο και μονο για να εκπεδαιυτει.

Ετσι εχει φτιαχθει η ζωη σαυτον τον πλανητη.

Link to comment
Share on other sites

αλλο να σε προσταζει η φυση....

και αλλο η παραφυση...

 

το πως συμπεριφερομαστε στους πιο αδυναμους ειναι αυτο που ειμαστε....

η ασκηση βιας σωματικης αλλα και ψυχικης για μενα ειναι απαραδεκτα...

 

 

υγ εγω στο χωριο μεγαλωνα ενα αρνακι...ετρωγε απο χερι μου και με ακολουθαγε.....καποια στιγμη εγινε του πασχα....αν και ηπειρωτης εκανα καιρο να φαω αρνι.....

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να κανουμε ενα διαφορετικο θεμα για ζωακια !!!

 

γιατι εχω να πω για το κουνελι της αδερφης μου που εγινε στιφαδο !!!

 

 

 

 

 

υγ ας μαθω πρωτα να μεγαλωνω σωστα το παιδι μου και μετα βλεπουμε και για ζωακι !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα μας..

 

Τι να γράψει κανείς ...

Πάντως κι εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση, όμως δε μπορώ να πώ ό,τι με ξάφνιασε κιόλας. Με τη ζάλη που μας προκαλούν οι τηλεοράσεις, οι ειδήσεις, τα νέα μέτρα, η γκρίνια, η δυστυχία και άλλα που προβάλλονται στις μέρες μας + τις υποχρεώσεις της δουλειάς, ε, δε θέλει και πολύ. Φανταστείτε αυτόν το γονιό να δουλεύει για το μέλλον του παιδιού του και το δικό του κι από την άλλη να έρχεται αντιμέτωπος με αυτήν την πραγματικότητα.

Ας συνεχίσει το σύστημα έτσι και αν δεν εκραγεί ο κόσμος, τότε μόνο απώλεια μνήμης θα παθαίνει για να μην έρχεται αντιμέτωπος με την κατάσταση που μας δημιουργούν οι ΔΝΤ και κυρίως οι πολιτικοί μας.

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο μου θυμισε ενα επεισοδιο στο CSI πουχε πεθανει ετσι ενα παιδι γιατι ειχανε παει για ψωνια οι γονεις του.....

 

τωρα αν η πραγματικοτητα αντιγραφει την τηλεοραση η ταναποδο ...

 

 

σαυτο που λες συναδελφε Skeptikos θα συμφωνησω....

και ακομα δεν ειδαμε τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.