Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Γυψοσανίδα και συστολές - διαστολές αυτής


Recommended Posts

Συγνωμη αλλα πρεπει να μιλησεις στον μηχανικό σου για το προβλημα. Προσωπικα θα ελεγα οτι ουτε εμενα μου αρεσει. Εαν δεν εχεις μηχανικό συνεχιζουμε την συζητηση.

 

ασχετο με σενα αλλα καπου γραφω για την εμπιστοσυνη μεσω προδιαγραφων μεταξυ μηχανικού και πελατη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Yπάρχει μηχανικός που κατασκευάζει την πολυκατοικία. οσον αφορα την εμπιστοσύνη, ο καθένας δεν θέλει την μεγιστοποίηση του κέρδους τοου?

Φυσικά και του επέστησα τις ανησυχίες μου...

Δεν ειμαι ειδικός στον τομέα αυτό, αλλα δεν πρέπει ο μηχανικός να λάβει όλα τα μέτρα για τη ορθή κ χωρίς προβλήματα δόμηση? δεν είναι αυτός υπεύθυνος?

Απλά θέλω να προλάβω καταστάσεις.

Ευχαριστώ για τον χρόνο κ τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Παρτε εναν μηχανικο εμπιστοσυνης σας και αφου του πειτε πεντε πραγματα πηγαινετε ενα απογευμα να δει.. Θα σας δωσει την αποψη του και θα σας "μορφωσει" κατι λιγο παραπανω..

 

Σαν να παιρνετε δευτερη γνωμη για ενα ιατρικο σας θεμα.......

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε εαν ο μηχανικος ειναι και κατασκευαστης τοτε συμφωνω. Το σιγουρο ειναι οτι μιλαμε για ενα επιπλεον κοστος 70-200 ευρω. Λοιπον απλα θα πρεπει να βαλεις καποια ηχομονωτικα υλικά επιπλεον, να προσεξεις οι σωληνες του ρευματος να ειναι γεμισμενοι με ειδικο υλικο για να μην μεταφερουν ηχο, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τα τριξίματα με ποιο τρόπο ειναι δυνατόν να εξαλειφθούν? Φυσικά θα ξαναμιλήσω στον μηχανικό για τις ανησυχίες μου. Εχετε να μου προτείνετε καποια διαδικασία? (Συγνώμη που ζητάω θεραπεία δια αλληλογραφίασ) Δεν θέλω να βάλω κλιματιστικό και όταν λειτουργεί να εχω κραδασμούς ή οταν καθομαι να ηρεμήσω να τινάζομαι με κάθε θόρυβο.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

pk10gr συμφωνω αλλα με μετρο. αλλα δεν πρέπει ο μηχανικός να λάβει όλα τα μέτρα για τη ορθή κ χωρίς προβλήματα δόμηση?

 

Για αυτο προσπαθουμε παντα αλλα δεν δουλευει τοσο ευκολα. Παντα υπαρχουν προβληματα αλλα στην περιπτωση σου ειναι το ευκολο προβλημα που δεν θα επρεπε να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα για μηχανικό αλλά σε μια μικρή κωμόπολη θα διαδοθεί.....γιατί όλοι γνωρίζονται...

Απλά θα πιέσω τον κατασκευαστή κ θ α του δώσω να καταλάβει πως αν δεν είναι σωστή η κατασκευή θα υπάρχουν προβλήματα. Απλά προσπαθώ όσο ποιο καλόβουλα μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε. Πες του οτι θα βαλεις με δικο σου κοστος καποια υλικά και ζητησε του να κανει την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα για μηχανικό αλλά σε μια μικρή κωμόπολη θα διαδοθεί.....γιατί όλοι γνωρίζονται...

Αν κατάλαβα καλά, διαθέτεις τα χρήματά σου για αγορά διαμερίσματος και έχεις ενδοιασμούς στο να χρησιμοποιήσεις μηχανικό για τεχνικό σύμβουλο μη τυχόν και παρεξηγηθεί ο μηχανικός κατασκευαστής.

Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να έχεις τεχνικό σύμβουλο. Έτσι προστατεύεις την επένδυσή σου.

Εάν ο κατασκευαστής είναι σωστός δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.