Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοβολταικό 9kw δεν πληρώθηκα από ΔΕΗ


bassaras

Recommended Posts

bassaras: Μήπως ο λογαριασμός της ΔΕΗ είναι "έναντι"? Τι ημερομηνία εκδόθηκε? Και μην ξεχνάς ότι μεσολάβησε Αύγουστος. Κανονικά θα έπρεπε ακόμα και έναντι να είναι να σου έχουν κάποιο ποσό, αλλά ενδεχομένως λόγω γραφειοκρατίας και διακοπών να μην έχουν ενημερωθεί στις "καταναλώσεις" από τις "συνδέσεις".

Λογικό μου ακούγεται για 40 ημέρες δυνδεδεμένος.

Link to comment
Share on other sites

@ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ άσε τις προπαγάνδες. 600 φορές σου είπαμε πως η ΔΕΗ απορροφά ΟΛΗ την ενεργεια από το ΦΒ. Όλα σου τα post μόνο αυτό λένε. Ποιος σε έβαλε μπορείς να μου πεις;

 

Δεν κανω καμμια προπαγανδα, απλως ρωτησα αν γνωριζει καποιος το εξης απλο:

Σε Φ/β που λειτουργει καποιο ικανο χρονικο διαστημα π.χ. ενα χρονο αν η θεωρητικως παραγομενη ηλεκτρικη ενεργεια συμβαδιζει με αυτην που απορροφα το δικτυο της ΔΕΗ.

Και τελικα αν σε πραγματικες συνθηκες λειτουργειας η αποσβεση κινειται στα πλαισια των 8-10 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σχεδόν οι παραγωγοί έχουν σύστημα παρακολούθησης που μετράει την ενέργεια εξόδου. Αν υπήρχε διαφορά που δεν οφείλεται σε σφάλμα μετρήσεων κτλ θα το καταλάβαιναν όλοι και θα έκαναν καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στην ΔΕΗ ,βλαβες, τμημα λογαριασμων,φωτοβολταικα,στην διευθυντρια,με την οποια υπεγραφη και το συμβολαιο[ ελειπε] και ακρη δεν βρηκα.Απο τον Αννα στον ..Καιαφα.Θα παω απο εκει να δω τι γινεται γιατι το δανειο τρεχει και πληρωνεται απο την τσεπη μου.και η επομενη καταμετρηση ειναι 12/12/10.

Link to comment
Share on other sites

Πήρες στο Link που σου έστειλα?

Θα σου πρότεινα το 1 ή το 2 όνομα και η προσσέγιση θα πρέπει να είναι του στύλ

Αποφάσισα να επενδύσω στην πράσινη ανάπτυξη, προσώρησα σε PV roof με γνώμονα το ότι η ΔΕΗ θα επερεπε να κάνει αυτό που είχε εξαγκελθεί απο το ΥΠΕΚΑ, με έχουν κάνει μπαλάκι για κάτι πολύ tirvial ή κάπως έτσι.

Επειδή έχω μιλήσει δεν είνια καρεκλοκένταυροι οπότε πιστευω ότι θα προσπαθήσουν να σε βοηθήσουν ή να σε κατευθύνουν στο σωστό άτομο γιατί αν πας με το σταυρό στο χέρι θα καθυστερήσεις πολύ.

Εμείς είχαμε ένα θέμα σε οικία που δεν τα βρίσκαμε με την τοπική ΔΕΗ και το πρόβλημα λύθηκε σε 10 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

http://www.dei.gr/ecpage.aspx?id=528&nt=110&lang=1

το συγκεκριμένο τμήμ;α δεν έχει να κάνει με βλάβες αλλά είναι πολύ εξυπηρετικό σε ότι αφορά τα Φ/Β αφορά το δικτυο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.