Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολεοδομική άδεια - Έγκριση πολεοδομίας


Recommended Posts

Συνάδελφοι , υπάρχει κάποια διαφορά σε αυτά τα δύο;. Ρωτάω γιατι σε μια περιοχή που "τρέχω" κάτι στην πολεοδομία , έχει γίνει Αναστολή έκδοσης οικοδομικών Αδειών". Η εργασία που έχω αναλάβει θα πάρει έγκριση. Εχω θέμα ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Η πολεοδομία εκτός από οικοδομικές άδειες εκδίδει και βεβαιώσεις χρήσεων γης, αρτιότητες οικοδομησιμότητες κλπ κλπ

Αλλά για κάντο μας λιανά, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευή τηλεπικοινωνιακού ιστού σε ταράτσα των γραφείων της εταιρείας. Η πολεοδομία δίνει έγκριση σε αυτή την περίπτωση και όχι άδεια (το γνωστό στέλεχος). Η περιοχή έχει αναστολή έκδοσης οικοδομικων αδειών. Η απορία - ερώτηση είναι αν οικοδομική άδεια και έγκριση είναι το ίδιο (νομικά τουλάχιστο)

Link to comment
Share on other sites

Όταν προέκυψε το θέμα ήταν Σ.Κ και έλεγα μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος. Στην πολεοδομία που ρώτησα ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟ ΕΓΚΡΙΣΗ. Τελικά θα κάνω ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.