Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποσοστό επιστροφής χρημάτων από ΤΣΜΕΔΕ


rainman

Recommended Posts

Το ΤΣΜΕΔΕ θα σου επιστρέψει χρήματα βάσει των "εργασιών" που έγιναν, με το τιμολόγιο του δημοσίου...άσχετα με το πόσα πλήρωσες...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πιο συγκεκριμένα, γνωριζει κανεις αν δεχεται το ΤΣΜΕΔΕ αποδειξή απο εξωτερικο ακτινολογικο εργαστηριο οπου εκανα υπερηχο θυροειδη?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για επέμβαση που έγινε για την γυναίκα μου που είχε πρόβλημα με την κύηση και μου μου κόστισε γύρω στα 700 Ε πήρα το τεράστιο ποσό των 20 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο αναλυτικά αναγράφονται οι χρεώσεις στις αποδείξεις, τόσο μεγαλύτερο είναι το ποσό της επιστροφής.

 

Αν αναγράφεται μόνο ένα ποσό συνολικά, τότε θεωρείται απλή επίσκεψη. Άρα, 20 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Πιο συγκεκριμένα, γνωριζει κανεις αν δεχεται το ΤΣΜΕΔΕ αποδειξή απο εξωτερικο ακτινολογικο εργαστηριο οπου εκανα υπερηχο θυροειδη?

 

Σε εξωτερικά διαγνωστικά κέντρα τύπου Βιοατρική, Διάγνωση κλπ για ότι εξέταση κάνεις (αίματος, υπέρηχους κλπ, αρκεί να την έχει γράψει και σφραγίσει οποιοσδήποτε γιατρός και εκτός αυτών του ΤΣΜΕΔΕ), πληρώνεις ένα ποσό βάσει τιμών ταμείου και στη συνέχεια με την απόδειξη πας στο ΤΣΜΕΔΕ και παίρνεις το σύνολο του ποσού πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Για τον συγκεκριμένο υπέρηχο όπου θα κάνω και εγώ από εβδομάδα στην Βιοιατρική κοστίζει γύρω στα 15ε, ποσό που το παίρνεις πίσω από το ταμείο. Για σιγουργιά θα σου πω την άλλη εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.