Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατεδαφίστηκε το πρώτο κτήριο με ελεγχόμενη έκρηξη


Engineer

Recommended Posts

Μπράβο !! Ξαναθύμισες στους παλιούς και έδωσες την ευκαιρία στους νέους να δουν την κατεδάφιση του κτιρίου του ΕΕΣ το 1995.

Link to comment
Share on other sites

Μα... έχω την εντύπωση πως την έκανε η (Θεσσαλονικιώτικη) Demcon του Παπασάββα... (βλέπε #5)

Και γιατι την αντιστροφη μετρηση τη καναν στα ...αγγλικα? Η κυρια δεν ηξερε ελληνικα ή ο κακλαμάνης ήθελε περισσότερη αίγλη στη κατεδαφιση?

 

και η κατεδαφιση των αλευρόμυλων στη Καβαλα

 

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη είχες δίκιο για την εταιρεία που ανέλαβε το εγχείρημα.

Στο σημερινό φύλλο του Βήματος υπάρχει ένα εκτενές και λεπτομερειακό ρεπορτάζ για το θέμα, διανθισμένο με κάποια ευτράπελα που συνέβησαν κατά την πυροδότηση.

 

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=363046&dt=26/10/2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν άκουσα την αντίστροφη, αλλά που το παράξενο;

Κοιτα, αν οι γείτονες ειναι αλλοδαποι άγγλοι ή πακιστανοι και οι μηχανικοι επίσης, πράγματι πού το παραξενο...Αλλα δεν το νομιζω. Πολύ καγκουρικο εμενα μου έκανε και δεν μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι το κτίριο στην Καβάλα που κατεδαφίστηκε το πραγματοποίησε η συγκεκριμένη εταιρεία Demcon του κ. Παπασάββα, απο την Πολίχνη Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.