Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι είναι απλός

 

 

Δεν γνωρίζω να υπάρχει λέβητας που δεν είναι συμπηκνωμάτων που να βγάζει αυτή την απόδοση φίλε tsx……

Νομίζω όμως ότι στο παρόν τόπικ δεν θα ήταν καλό να συζητηθεί αυτό το θέμα.

Αν σε ενδιαφέρει να το συζητήσουμε άνοιξε καινούργιο τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Στις απαντησεις του ΤΕΕ για ΚΕΝΑΚ κλπ αναφερεται:

".... η θερμική ισχύς (kW) της μονάδας λέβητα-καυστήρα που λαμβάνεται ως δεδομένο για τους υπολογισμούς, τόσο για την θέρμανση χώρων, όσο και για το ΖΝΧ είναι η ίδια.

 

Όταν όμως ο ίδιος λέβητας, κατά την θερινή περίοδο, λειτουργεί μόνο για την παραγωγή ΖΝΧ, τότε ο βαθμός θερμικής απόδοσης του μειώνεται σημαντικά, εκτός αν είναι πολυβάθμιος....."

Πως υπολογίζεται ο βαθμός θερμικής απόδοσης κατά την θερινή περίοδο, αν δεν είναι πολυβάθμιος?

Link to comment
Share on other sites

Ως μονοβάθμιος.

Ξέχνα ρε φίλε τις υποτιθέμενες "ερωτήσεις-απαντήσεις".

Νομίζω, π.χ, πως ο καθένας μας έχει κι από κάτι να να πει περί θερμογεφυρών όπου, κατά τας γραφάς, κάπου θα πρέπει να τις εντάξεις, να πάρει η ευχή. Εκεί να δείτε γέλιο-κλάμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , μετα την εκδοση π.ε.α. ,υποβολη μεσω τεε για να βγει αριθμος πληρωμης , πρεπει να πληρωθει στην ΕΤΕ το μικρο παραβολο κ το μεγαλο για εισφορες σε ΤΕΕ κ ΕΜΠ .σωστα? πρεπει να πληρωθει κ ΦΕΜ ? δεδομενου οτι θα κοπει σε κατασκευαστικη εταιρια η απυ η οποια ειναι 200 ευρω , παρακρατειται 20% ? προφανως αμα κοπει φεμ δεν θα υπαρχει παρακρατηση 20% αφου θα εχει πληρωθει φεμ κ ειναι κ κατω των 300 ευρω.. αμα μπορει να μου απαντησει καποιος , ασ μου στειλει κ ενα mail στο [email protected]. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , μετα την εκδοση π.ε.α. ,υποβολη μεσω τεε για να βγει αριθμος πληρωμης , πρεπει να πληρωθει στην ΕΤΕ το μικρο παραβολο κ το μεγαλο για εισφορες σε ΤΕΕ κ ΕΜΠ .σωστα? πρεπει να πληρωθει κ ΦΕΜ ? δεδομενου οτι θα κοπει σε κατασκευαστικη εταιρια η απυ η οποια ειναι 200 ευρω , παρακρατειται 20% ? προφανως αμα κοπει φεμ δεν θα υπαρχει παρακρατηση 20% αφου θα εχει πληρωθει φεμ κ ειναι κ κατω των 300 ευρω.. αμα μπορει να μου απαντησει καποιος , ασ μου στειλει κ ενα mail στο [email protected]. ευχαριστω

 

Δες posts 1818,1820.Δεν εχει παρακρατηση 20%

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ntside.

οποτε κοβω κανονικα αποδειξη , φεμ βλεπουμε , κ κανονικα ετε αμοιβη κ εμπ τσμεδε. χωρις παρακρατηση κ ασ ειναι εταιρια.

 

Το "κανονικα εμπ και τσμεδε" εσυ που το διαβασες ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Το "κανονικα εμπ και τσμεδε" εσυ που το διαβασες ακριβως?

 

Εχει δίκιο ο Inzaghi ,αν διαβάσεις καλύτερα τα posts θα δεις πως ακόμα περιμένουμε τις οδηγίες ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ σχετικά με τσμεδε-εμπ κλπ.Οπότε το μόνο σίγουρο είναι η καταθεση στην ΕΤΕ υπερ ΤΕΕ και μόνο....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.