Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα τηλε-συνεργασίας


alej

Recommended Posts

Γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορούν 2 ή και περισσότεροι να συνεργαστούν μέσω υπολογιστή;

 

Να το θέσω πιο συγκεκριμένα, ένας αρχιτέκτονας κι ένας πολιτικός ή μηχανολόγος να κάνουν συνδιάσκεψη για το σχεδιασμό κτιρίου.

 

Σαν απαιτήσεις θα μπορούσα να πω

1. Ταυτόχρονη μετάδοση εικόνας - ήχου

2. Δυνατότητα μετάδοσης εικόνας desktop από - προς τους συνομιλητές.

π.χ. να έχω ανοιχτό το AutoCAD να σχεδιάζω κάτι ή να βλέπω μια λεπτομέρεια και να το βλέπουν ταυτόχρονα κι οι άλλοι.

 

Έχει π.χ. δουλέψει κανείς το teamviewer? Θα μπορούσε να γίνει συνδυασμός με το skype?

Link to comment
Share on other sites

http://www.webex.com/

 

Νομίζω ότι κάνει αυτό που θες, έχει demo να το δοκιμάσεις αλλά είναι επί πληρωμή.

 

Το teamviewer το έχω δουλέψει λίγο, νομίζω κάνει μόνο απομακρυσμένη διαχείριση υπολογιστή, και δεν νομίζω να υποστηρίζει ήχο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το TeamViewer το έχω δουλέψει. Εκτός από απομακρυσμένη διαχείριση μπορείς να κάνεις και παρουσιάσεις (με ήχο και εικόνα). Δες λίγο την φώτο που επισυνάπτω. Ανταλλάσσεις και αρχεία. Βέβαια στην free έκδοση δεν πρέπει να το παρακάνεις. Τώρα πως εννοείται αυτό δεν ξέρω. Μάλλον στον όγκο των αρχείων και στην μη επαγγελματική απομακρυσμένη υποστήριξη.

Αυτό βέβαια που σου προτείνει ο akis73, έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες. Αλλά για τσάμπα πράμα, το TeamViewer νομίζω προσφέρει αρκετά.

post-22651-131887253013_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Ταυτόχρονη μετάδοση εικόνας - ήχου

2. Δυνατότητα μετάδοσης εικόνας desktop από - προς τους συνομιλητές.

π.χ. να έχω ανοιχτό το AutoCAD να σχεδιάζω κάτι ή να βλέπω μια λεπτομέρεια και να το βλέπουν ταυτόχρονα κι οι άλλοι.

εγώ χρησιμοποιώ το skype γιατί εκτός των άλλων είναι δωρεάν για όλον τον πλανήτη !

για συνεργασία μηχανικών το θεωρώ υπέρ-αρκετό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.