Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ακαδημαική έκδοση του Scia Engineer


Techscience

Recommended Posts

καθυστερησε, τωρα ειναι ετοιμα απλα πρεπει και η εισαγωγη στο βασικο προγραμμα σαν επιπλεον γλωσσα...στην εκδοση 2011 θα ειναι σιγουρα...

 

 

Ολα τα προσαρτηματα. Δλδ για τους ΕΚ που υποστηριζει.. (ΕΚ0,1,2,3,4,5,8 κτλ)

Τωρα για την φοιτητικη δεν ξερω να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο terry εχει τοποθετηθει πολυ σωστα και με καλυψε απολυτα. Η εκπαιδευτική εκδοση ειναι για εκπαιδευτικους σκοπούς. Το αν καποιος θα την χρησιμοποιησει για εμπορικο σκοπο ειναι θεμα δικης του παιδειας και κρισης, δικη του ευθυνη, και σαφως εκτός των ορων χρησης. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αναλυσουμε το θεμα πολύ, καθως ολα αυτα ειναι αυτονοητα για ολους.

 

Τωρα, σχετικα με τους περιορισμούς, να προσθεσω ότι δεν υπαρχει η δυνατότητα εξαγωγης των αποτελεσμάτων σε επεξεργασιμη μορφή (word, excel, κτλ.).

 

 

@spy1551

προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα. Eφοσον δεν χρησιμοποιειται για μελετες μπορεις να το δουλευεις οσο θελεις. Ειμαι σιγουρος αλλωστε οτι οσο το δουλευεις τοσο περισσοτερο θα σου αρεσει. Επισης πολυ συντομα θα δωσουμε και ενα πολυ σημαντικο κινητρο σε οσους εχουν αγορασει ανταγωνιστικα πακετα οπως το robot. Οποτε, που ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Η εκπαιδευτική εκδοση ειναι για εκπαιδευτικους σκοπούς.

Κυρίως για διαφημιστικούς........βεβαίως, βεβαίως!8-)

Για να μη λέμε και ό,τι θέλουμε ε?;)

Όλοι μέσα στην πιάτσα είμαστε!

Το για "εκπαιδευτικούς σκοπούς" είναι άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε!

Σιγά μη σας έπιασε η πρεμούρα να προάγετε την παιδεία.

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει βρε Ηλια για διαφημιση ειναι...

 

Αλλα ειναι τοσο κακο??

Δεν μπορω να σε καταλαβω..

 

Ειναι καλυτερο να σοτ δινει για 30ημερες??

 

Ή ενας φοιτητης που θελει να κανει μια μελετη να χρησιμοποιει σπα!@$νο???

Link to comment
Share on other sites

terry έχω βαρεθεί τις φανφάρες των εταιρειών (και όχι μόνο του συγκεκριμένου είδους) περί "κοινωνικής πολιτικής".

 

Είναι προκλητικό να αυτοπροβάλλονται και να πλασάρουν μία κίνησή τους εντέχνως σαν κίνηση προαγωγής της παιδείας και από την άλλη η τιμή των προϊόντων τους να είναι στα ύψη για normal χρήση.

Είναι δηλαδή ώσπου να βάλουν τα πρόβατα στο μαντρί.

 

Δηλαδή στην παρούσα οικονομική φάση οι φοιτητές ναι μεν έχουν ανάγκες, αλλά αυτές είναι περισσότερες από τις ανάγκες του μαχόμενου Μηχανικού της καθημερινότητας και της διπλανής πόρτας?

Γιατί η "κοινωνική πολιτική" τους δε στρέφεται προς αυτή την κατεύθυνση?

Εκεί ναι θα τους επικροτήσω.

Μήπως θέλετε να αναφερθούμε στα τιμολόγια της εν λόγω εταιρείας?

Πες μου πότε θα μπορέσει κάποιος να κάνει απόσβεση αυτού του ποσού, ειδικά σήμερα που η κατάσταση είναι μεροδούλι-μεροφάι για την πλειάδα των συναδέλφων!

Όλα τ΄αλλά όπως σου είπα είναι άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε!

Η μαγκιά τους θα φανεί μέσω άλλων επιλογών και όχι μέσω διπλωματικών ελιγμών προώθησης των προϊόντων τους.

 

Τέλος πάντων δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, τη market-ιστη δουλειά που τους επιβάλλουν κάνουν, αλλά πιο καλά είναι να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.

 

Πέρα από αυτό το πρόγραμμά τους είναι εξαιρετικό και το έχω τσεκάρει όσο πρόλαβα μέσω του γιου ενός φίλου ο οποίος το αγόρασε πέρσι στην τιμή των 50 ευρώ (φοιτητική και τότε έκδοση).

 

Δεν έχω τίποτα άλλο να σχολιάσω και θα σταματήσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου...

 

Συμφωνω σε αλλη τιμολογιακη πολιτικη πιο προσιτη για τα ελληνικα δεδομενα και τους Ελληνες χρηστες...

 

Αλλα για νεους μηχανικους οι τιμες δεν ειναι καθολου εξωπραγματικες...

Αλλα πιστευω οτι οι τιμες ειναι θεμα της εταιρειας και οχι των αντιπροσωπων...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε δε με κατάλαβες που θέλω να καταλήξω.

Μου φαίνεται περίεργο που λένε ότι δεν υπάρχει περιορισμός σε κάτι.

Αν δεν υπάρχει γιατί κάποιος να αγοράσει το κανονικό?:confused::confused::confused:Για να το παίξει καλός Σαμαρείτης?Αυτό αναρωτιέμαι!

 

Ίσως δεν έχει όλα τα modules. Π.χ. στο site η πλήρη έκδοση είναι η EXPERT.

Eπίσης αυτή μπορεί να είναι κίνηση εξοικείωσης των χρηστών , ώστε στις επόμενες εκδόσεις που θα βγάλουν Ευρωκώδικες , ικανοτικό κτλ.. να ξέρεις τα βασικά του προγράμματος.

Ακόμη είναι μια ευκαιρία να γνωρίσουν κάποιοι το πρόγραμμα.

Αντίστοιχη πολιτική έχει και η Autodesk αφήνοντας να κυκλοφορούν σπασμένα τα προγράμματα της. Μη μου πεις ότι αν ήθελε να τα κλειδώσει δε θα μπορούσε. Γιατί δεν κυκλοφορούνε και τα Ελληνικά πακέτα δλδ;

Για την εταιρεία είναι καλή η κίνηση. Τον πελάτη τον ''κλειδώνει'' από την αρχή , δηλαδή από φοιτητή.

Επίσης ερευνητικά προγράμματα γίνονται από διδακτορικούς.

 

Απλά η Τechsience θεωρεί νέους , τους μηχανικούς 2ετίας , άλλες εταιρείες 5ετίας (όπως το ΤΕΕ) και η ΤΟΛ για να προωθήσει το ΡΑΦ 10ετίας (συν ότι έκανε καλές τιμές σε κατόχους άλλων προγραμμάτων)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.