Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στο TU DELFT


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Aπ'οτι έχω δει στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου για να εισαχθείς πρέπει να έχεις μ.ο πτυχίου 7,5 αν και απο οτι μου απάντησαν με email μου είπαν ότι δεν είναι και καθοριστικός παράγοντας αν είναι λίγο κάτω του 7,5.Δηλαδή δίνουν σημασία σε όλο το βιογραφικό σου και ιδιαίτερα στις βαθμολογίες των σχετικών μαθημάτων ανάλογα με το master που επιλέγεις.Γενικά γνωρίζει κανείς(που έχει σπουδάσει εκεί η γνωρίζει απο γνωστό του) αν υπάρχει ελπίδα με μ.ο περίπου 6,5 να γίνεις δεκτός?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ανεξαρτητως του τι ζηταει για μ.ο. αν σε ενδιαφερει η σχολη πρεπει να στειλεις και το πολυ-πολυ να σε απορριψουν

υποθετω ειδικα αμα τυχει και καμια χρονια που δεν θα εχουν μεγαλο αριθμο αιτησεων θα ριχνουν τα τυπικα στανταρ τους,ασχετα που ισως εχεις καποια στοιχεια στο βιογραφικο σου που θα σε κανουν πιο "καλη επιλογη" στα ματια τους σε σχεση με αλλους που εχουν απλα υψηλοτερο μο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

1ο φάουλ, Δεν δέχονται proficiency του Michigan

2ο φάουλ, Δεν δέχονται ΤΕΙ.. :sad:

Το μόνο καλό είναι ότι δέχονται από ελληνικά πανεπιστήμια άνω του 7 και όχι άνω του 7,5.

Αυτά για τους επίδοξους μεταπτυχιακούς του TU Delft.

 

Περισσότερα εδώ

http://home.tudelft.nl/en/study/studying-at-the-tu-delft/admission-and-application/msc-with-international-degree/admission-requirements/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

Μήπως έχει κάνει κάποιος υδραυλικό μεταπτυχιακό στην Αγγλία ή γνωρίζει ποια είναι τα καλύτερα μεταπτυχιακά προγράμματα στην Ευρώπη για Υδραυλικούς Μηχανικούς???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχετικα με το Delft εχω ακουσει οτι μπορεις να εργαστεις σε υπηρεσιες του πανεπιστημιου οπως η βιβλιοθηκη κ να εχεις καποιο χαρτζηλικι, ισχυει? Γενικα μπορει καποιος απο οσους περασαν απο το Delft να μας πει στο περιπου ποσα ειναι τα μηνιαια εξοδα για ενοικιο, διαβιωση συνολικα?|

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.