Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δουλειά στην Αυστραλία


danai3

Recommended Posts

Χαζαμάρες μου φαίνεται το όλο θέμα. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ούτε η Αυστραλία είναι η γη της επαγγελίας. Απλά κάποιοι θέλουν να προβληθούνε και να θυσαυρίσουν με την επλίδα του καθενός. Βίζα δεν παίρνεις με τίποτα και άσε που μπορείς να κλαις στο τέλος. Ακου 6.000$ και αν φας π.. χάνεις 2.000$. Τι λένε τα άτομα ρε????

Link to comment
Share on other sites

Χαζαμάρες μου φαίνεται το όλο θέμα. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ούτε η Αυστραλία είναι η γη της επαγγελίας. Απλά κάποιοι θέλουν να προβληθούνε και να θυσαυρίσουν με την επλίδα του καθενός. Βίζα δεν παίρνεις με τίποτα και άσε που μπορείς να κλαις στο τέλος. Ακου 6.000$ και αν φας π.. χάνεις 2.000$. Τι λένε τα άτομα ρε????

 

Θα συμφωνήσω με την παραπάνω άποψη. Για άλλη μία φορά κάποιοι βρήκαν τρόπο να εκμεταλλευτούν την απελπισία και την ελπίδα του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος του ΑΠΘ.

Δεν εχω καθολου εργασιακη εμπειρια παρα μια πρακτικη του 1 μηνα στη ΔΕΗ και 1 χρονο part time στο help desk του ΟΤΕ.

Εχω απογοητευτει με τα γεγονοτα στην ΕΛΛΑΔΑ και δεν εχω ασχοληθει να ψαξω ακομη δουλεια στην Ελλαδα. Περιμενω να μπω στρατο.

Ωστοσο μου πρωτη προτερεοτητα ειναι η εργασια στο εξωτερικο συγκεκριμενα σε Καναδα η Αυστραλια.

Δυστυχως εχω απογοητευτει απο οσα διαβαζω εδω αλλα και σε ξενα σιτε για εργασια μιας και ολοι ζητανε μινιμουμ 2 χρονια προυπηρεσια.

Πιστευετε αξιζει να ψαξω καποιο προγραμμα intership μιας και δε βλεπω να με προσλαμβανουνε σα μηχανικο.

Κοινως να παω μια πρακτικη και να δω πως δουλευουνε εξω και απο καπου να αρχισω.

Ο,τι γραψετε πραγματικα θα με βοηθησει εχω απογοητευτει πραγματικα και δε ξερω καν απο που να πιαστω και να αρχισω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους, επειδή ψάχνω κι εγώ δουλειά για Αυστραλία και μέσα στις προυποθέσεις για χορήγηση Βίζας παίρνεις μόρια για προυπηρεσία στο αντικείμενο του μηχανικού θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς αναφέρει η βεβαίωση προυπηρεσίας ΤΣΜΕΔΕ για κάποιον που δεν έχει δουλέψει στο αντικέιμενο του μηχανικού.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.