Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό ΕΑΠ-ΔΧΤ 51


Recommended Posts

Σημερα παρελα τα βιβλια μου. Η καθε θεματικη ενοτητα εχει τεσσερα βιβλια. Απο αυτα τι ειναι μεσα στην εξεταστεα υλη. Πως θα διαβαζουμε;

 

Όλα είναι μέσα στην ύλη αλλά είναι κάποια τα οποία δεν θεωρούνται σημαντικά για τις εξετάσεις. Στις εξετάσεις σημαντικότερο ρόλο παίζουν οι εργασίες που έχεις κάνεις κατά την διάρκεια του έτους καθώς σε πολύ μεγάλο βαθμό θα πέσουν θέματα που τις αφορούν. Θα σας καθοδηγήσει ο καθηγητής για το πώς και τί θα διαβάσετε όταν έρθει η ώρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα είναι μέσα στην ύλη αλλά είναι κάποια τα οποία δεν θεωρούνται σημαντικά για τις εξετάσεις. Στις εξετάσεις σημαντικότερο ρόλο παίζουν οι εργασίες που έχεις κάνεις κατά την διάρκεια του έτους καθώς σε πολύ μεγάλο βαθμό θα πέσουν θέματα που τις αφορούν. Θα σας καθοδηγήσει ο καθηγητής για το πώς και τί θα διαβάσετε όταν έρθει η ώρα

Απλα επειδη το προγραμμα μου ειναι πολυ φορτωμενο θα ηθελα να ξεκινησω το διαβασμα απο τωρα.

 

Δηλαδη να ανοιξω το βιβλιο και να ξεκινησω να διαβαζω απο την πρωτη ως την τελευταια σελιδα τα παντα;

 

Οι εξετασεις στο τελος ειναι με ανοιχτες σημειωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη το προγραμμα μου ειναι πολυ φορτωμενο θα ηθελα να ξεκινησω το διαβασμα απο τωρα.

 

Δηλαδη να ανοιξω το βιβλιο και να ξεκινησω να διαβαζω απο την πρωτη ως την τελευταια σελιδα τα παντα;

 

Οι εξετασεις στο τελος ειναι με ανοιχτες σημειωσεις;

 

Μπορείς να ψάξεις για παλιά θέματα και μέσα από αυτά να ξεκινήσεις να διαβάζεις, την ύλη την ανακοινώνει ο καθηγητής συνήθως στην τελευταία συνάντηση πριν τις εξετάσεις, τον Μάιο δηλαδή. Υπάρχουν groups στο facebook που φοιτητές του κάθε ΜΠΔ συζητούν και ανταλάσσουν θέματα παλιότερα ή λύνουν τις απορίες τους, επίσης υπάρχει forum (αν και ειναι ψιλοανενεργό) για τους φοιτητές του ΕΑΠ. Πάντως μην αγχώνεσαι, ο χρόνος για διάβασμα αρκεί πάντα καθώς μέσα στο έτος βγαίνει πρόγραμμα διαβάσματος (το βγάζει ο καθηγητής) για όλο το έτος και σε συνδυασμό με τις εργασίες που αναθέτει γίνεται πιο εύκολο να περάσεις την τελική εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά. Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει στο [email protected] σημειώσεις και εργασίες για τις ΔΧΤ 50 & 51;

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Η πιστωτική χρεώθηκε (άντε να δούμε πως θα ξεχρεωθεί :smile: :-) :smile: ) δηλώθηκαν η Δ50 κ η Δ51 και είμαστε στην αναμονή....

Έλα μου ντε που έχω πορωθεί και θέλω να ξεκινήσω...

 

Αν μπορεί κάποιος συνάδελφος να στείλει εργασίες κ υλικό.

Το mail μου είναι [email protected]

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα, παρακαλώ πολύ και εγω για το email των σημειώσεων και εργασιών ΔΧΤ50 & 51 και οτιδήποτε σχετικό καλοδεχουμενο, στο [email protected]

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπείτε στην Ομάδα του fb 

 

https://www.facebook.com/groups/1512231449020747/

 

άντε και καλή μας αρχή...

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.