Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, Grechelangelo said:

Ότι έχω γράψει είναι fact...στο payroll των ΕΛ.ΠΕ. είσαι και σ' ενοχλεί τόσο πολύ;

αφού δεν έχεις κάνει κάποια αίτηση ποιος είναι ο λόγος που βρίσκεσαι στο φόρουμ;;

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 2:35 ΠΜ, RUB said:

αφού δεν έχεις κάνει κάποια αίτηση ποιος είναι ο λόγος που βρίσκεσαι στο φόρουμ;;

Όποιος γουστάρω!
Δεν ήξερα ότι έπρεπε να σου ζητήσω και την άδεια για το τι θα γράψω και που...

Παρατήρηση

Ανάρμοστη συμπεριφορά προς συμμετέχοντες.

ΟΦΦ τόπικ

Λαμβάνεις ποινή

Didonis

Edited by Didonis
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Grechelangelo said:

Όποιος γουστάρω!
Δεν ήξερα ότι έπρεπε να σου ζητήσω και την άδεια για το τι θα γράψω και που...

Ε άμα είσαι άσχετος με το θέμα καλύτερα να μη γράφεις. Πήγαινε σέρβιρε τα ποτά σου γιατί περιμένει το τραπέζι 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, RUB said:

α)Ε άμα είσαι άσχετος με το θέμα καλύτερα να μη γράφεις. β)Πήγαινε σέρβιρε τα ποτά σου γιατί περιμένει το τραπέζι 

α)Το πρόβλημα σου είναι ακριβώς το αντίθετο (ότι δεν είμαι άσχετος, ότι ξέρω πολύ καλά τι γράφω κι ό,τι γράφω είναι «embarrassing» για σένα, γι' αυτό και η αντίδραση)...

β)Θα σου σερβίρω τον καφέ της παρηγοριάς, αφού κόψω πρώτα το τιμολόγιο των 7.000€+Φ.Π.Α. για το Φεβρουάριο γιατί αύριο είναι κι αργία...άντε και καλό ξημέρωμα!

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Grechelangelo said:

α)Το πρόβλημα σου είναι ακριβώς το αντίθετο (ότι δεν είμαι άσχετος, ότι ξέρω πολύ καλά τι γράφω κι ό,τι γράφω είναι «embarrassing» για σένα, γι' αυτό και η αντίδραση)...

β)Θα σου σερβίρω τον καφέ της παρηγοριάς, αφού κόψω πρώτα το τιμολόγιο των 7.000€+Φ.Π.Α. για το Φεβρουάριο γιατί αύριο είναι κι αργία...άντε και καλό ξημέρωμα!

Ο λόγος που βρίσκεσαι εδώ μέσα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, RUB said:

Ο λόγος που βρίσκεσαι εδώ μέσα;;;

Πρώτα θα μου πεις εσύ τι είναι αυτό που έγραψα το οποίο με καθιστά «άσχετο με το θέμα»...

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 2:49 ΠΜ, RUB said:

7000+φπα

Τι να κάνουμε, άλλοι παζαρεύουν αμοιβές με σοβαρές πολυεθνικές για να τους κάνουν τη δουλειά και τα κονομάνε κι άλλοι περιμένουν μπας και μπουν σε καμιά Δ.Ε.Κ.Ο. και πάρουν κάνα ψίχουλο απ' τις συλλογικές συμβάσεις!

Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως...περιμένω να μου πεις τι είναι αυτό που έγραψα σε σχέση με τα ΕΛ.ΠΕ. που με καθιστά «άσχετο με το θέμα»!

 

Παρατήρηση

Ανάρμοστη συμπεριφορά προς συμμετέχοντες.

ΟΦΦ τόπικ

Λαμβάνεις ποινή

Didonis

Edited by Didonis
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Grechelangelo said:

Τι να κάνουμε, άλλοι παζαρεύουν αμοιβές με σοβαρές πολυεθνικές για να τους κάνουν τη δουλειά και τα κονομάνε κι άλλοι περιμένουν μπας και μπουν σε καμιά Δ.Ε.Κ.Ο. και πάρουν κάνα ψίχουλο απ' τις συλλογικές συμβάσεις!

Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως...περιμένω να μου πεις τι είναι αυτό που έγραψα σε σχέση με τα ΕΛ.ΠΕ. που με καθιστά «άσχετο με το θέμα»!

ότι ΝΑΙ τα στελέχη υπογράφουν ατομικές συμβάσεις και οι υπόλοιποι συλλογική σύμβαση. Η πλεμπα που λες όμως με την ΕΣΣΕ έχει άνοδο κλιμακίου κάθε τριετία και 2,5% αύξηση κάθε χρόνο αδιαπραγματευτα. Επιταγές σούπερ μάρκετ, κάλυψη βρεφονηπιακων, κατασκήνωσης και άλλα πολλά. ξέρεις πολλές εταιρίες να συμπεριφερονται έτσι στην πλεμπα?

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, RUB said:

α)ότι ΝΑΙ τα στελέχη υπογράφουν ατομικές συμβάσεις και οι υπόλοιποι συλλογική σύμβαση. β)Η πλεμπα που λες όμως με την ΕΣΣΕ έχει άνοδο κλιμακίου κάθε τριετία και 2,5% αύξηση κάθε χρόνο αδιαπραγματευτα. Επιταγές σούπερ μάρκετ, κάλυψη βρεφονηπιακων, κατασκήνωσης και άλλα πολλά. ξέρεις πολλές εταιρίες να συμπεριφερονται έτσι στην πλεμπα?

α)Ευχαριστώ για την πληροφορία, αυτή ήταν η μόνη μου απορία!

β)Το ξέρω, κλασικό δημοσιοϋπαλληλικό scheme αμοιβών με πολλά και διάφορα επιδόματα για να έχει κι ο εργαζόμενος την αίσθηση ότι είναι «προνομιούχος» (που οκ, σε σχέση με το μέσο φουκαρά που εργάζεται σ' έναν μικρομεσαίο εργολάβο ή σ' ένα τεχνικό γραφείο είναι και μάλιστα αρκετά)...

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.