Μετάβαση στο περιεχόμενο

[KENAK] XLεν (λογισμικό για ενεργειακή επιθεώρηση)


stooth21

Recommended Posts

Γιατι ρε παιδια, τι διαφορετικο κανει αυτο απο το προγραμμα του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ δηλαδη? Το ειδα το βιντεο και δε μου φανηκε καθολου χρησιμο...

 

Σκιασεις και εμβαδα πρεπει να τα υπολογισεις, Η/Μ δεν υποστηριζει ενω δε δημιουργει και κανα xml να περασεις τα δεδομενα απευθειας στο προγραμμα του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ, οποτε παλι με το χερι πρεπει να τα περασεις...

 

Μη δινετε τσαμπα λεφτα σε καθε τυχαρπαστο που θελει να εκμεταλλευτει την ευκαιρια και πλασαρει οτι θελει...

 

Ελεος πια...!

Link to comment
Share on other sites

Pipo, δημιουργεί xml και τα περνάει αυτόματα. Εσύ βάζεις μόνο διαστάσεις (υπολογίζει σκιάσεις μόνο του). Ουσιαστικά, απλά έχουν ενσωματώσει κάποια excel αρχεία που κυκλοφορούν και κάποιου πίνακες από τους ΤΟΤΕΕ. Δεν έχω δει κάποιο άλλο εκτός του ΤΕΕ, αλλά δεν μου φάνηκε κάτι ιδιαίτερο.

Συμφωνώ μαζί σου

Βρήκα εδώ και μία είδηση για εσένα προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα εδώ και μία είδηση για εσένα προσωπικά

 

Κι εγω που περιμενα να δω τιποτα για επιθεωρησεις και τα ρεστα...

Για μια ακομα χρονια θα εχουμε την ευκαιρια οι απανταχου αμπαλοι ανα τον κοσμο να παρακολουθησουμε ισως το μεγαλυτερο εν ενεργεια γκολτζη που πατησε ευρωπαικα χορταρια ever...

Link to comment
Share on other sites

ρε πως την ειδε ο 25χρονος προγραματιστης μηχανικος

να τρεχουμε οι 40ρανταρηδες σαν το βεγγο για να του κανουμε τζιρο για το ocr των πινακων της τοτεε που εκανε

ασε που εχει και λαθη στο video παρουσιασης

κανει προσαυξηση για θερμογεφυρες στον πινακα 3.4 (χωρις θερμομονωση)

ρε αντε διαβασε την τοτεε καμια 10ρια φορες ακομα που θες και 61 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.