Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση στύλου με μανδύα - τοποθέτηση συνδετήρων στον κόμβο


 

Recommended Posts

σε κομβο με 4 δοκους, αν βαλεις λαμαρινα σε ολες τις πλευρες των δοκων και κολλησεις εκει Γ για συνδετηρες;

Αυτο ελεγα κι εγω παραπανω συναδελφε.

τρελή ατάκα

:lol:

Eχω κι αλλες...

Μωρε καλα το ηξερα εγω... Τουμπες να κανεις, αν δεν παρακαλεσεις... εχμ...sorry, εννοώ αιτηθείς, εκει μεσα δεν μπαινεις!!!

 

Και προσεξατε-προσεξατε, προ 2μηνων, εφαγα μπαν επειδη ανεφερα την υπαρξη του contry-club-in-michanikos...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη συν. saltapidas,η πρώτη παράγραφος ήταν παράθεση δικής σου πρότασης.Επ'αυτής είναι το σχολιό μου που ακολουθεί.Αν θες μπορείς να μου απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο συνδετήρας πως θα κολλήσει πάνω στη λάμα; Μετοπικά με κυκλική διατομή; Δεν γίνεται

Άρα θα πρέπει να έχει σκέλος με κάμψη ώστε να κολληθεί με τη λάμα με συνεχόμενο γαζί. Για ένα τσέρκι είμαστε οκ. Αν έχεις 3? Αμφίβολη δουλειά. Χώρια ότι η ρητίνη πίσω από τη λάμα θα ανάψει.

Link to comment
Share on other sites

Χώρια ότι η ρητίνη πίσω από τη λάμα θα ανάψει. Αντέ πές οτι αυτό λύνεται αλλά πάλι τα 3 τσέρκια δεν βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Χώρια ότι η ρητίνη πίσω από τη λάμα θα ανάψει

Γιαυτό έχω μία ερώτηση... στατιστικά έχω παρατηρήσει ότι η ρητίνη πίσω από λάμα των 5mm καίγεται λιγότερο από ότι πίσω από λάμα 10mm.(ίδιος ηλεκτροσυγκολητής, ίδια μηχανή, βασικό ηλεκτρόδιο)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει διότι για να κολληθεί η λάμα των 10mm απαιτείται περίπου η τετραπλάσια ποσότητα θερμότητας απ' ότι για την λάμα των 5mm.

 

Τώρα, δεν ξέρω τι λένε τα πιστοποιητικά, αλλά οι συνήθεις ρητίνες (sintecno, sika κλπ) λίγο πάνω από τους 100°C χάνουν την πρόσφυση στον χάλυβα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.