Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σχετικά με μεσοτοιχία και πόσο δικαιούμαι


Recommended Posts

Ασχετα με τις απαντησεις που πηρα δεν καταλαβαινω την επιθετικοτητα σου.

Τοση επιθετικοτητα σε φορουμ δεν την εχω ξαναδει.

Οχι οτι με ενοχλησε,αλλα καταλαβαινω πλεον πως δεν υπαρχουν αναμεσα μας και ανθρωποι που δεν θελουν να βοηθουν,αλλα θελουν να πετανε εξυπναδες.Οπως ο γειτονας που μαλλον σκεφτεται πως να μου φαει τον γαιδαρο,αντι να παρει και αυτος εναν.

Ζητω συγγνωμη απο το πολυασχολο φορουμ για το χρονο που σας εφαγα.

Δεν εχω σκοπο να σας ξαναενοχλησω και βεβαια αν ποτε μου πει καποιος που να βρει συμβουλες σχετικες με μηχανικους,σιγουρα δεν θα του συνιστουσα το φορουμ σας.

Γεια χαρα.

 

:smile:

 

:smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην μας το χαλας τωρα. Ας ο καθενα να λεει αυτο που νομιζει όπως και εσυ μας ειπες το προβλημα σου. Συνεχισε στο forum και δεν θα χασει κανενας.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως έβαλε plexiglass στον τοίχο που βλέπει μπροστά στο μαγαζί σου;

Από την μια μεριά του τοίχου είναι το μαγαζί του και από την άλλη οικόπεδο;

Δηλαδή έβαλε plexiglass στην όψη του κτηρίου;

 

Δες λοιπόν πρώτα αν αυτός ο τοίχος σου ανήκει. Αν σου ανήκει τότε έχεις δικαιώματα επ'αυτού.

Αν όχι, τότε δεν έχεις (τουλάχιστον όχι μόνο εσύ προσωπικά) δικαιώματα.

Αλλά όλα αυτά δεν είναι θέματα μηχανικών αλλά δικηγόρων.

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω δεν το λέει?

 

και εγώ σου λέω πως πετάει ο γάιδαρος !!!!

 

Πάγαινε φτιάξε κανά μυζηθροπιτάκι και μην είσαι αφελής Χάι.:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι…

Αν και νέο μέλος στο forum θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου για… την ανάρμοστη συμπεριφορά μερικών μελών …

Βέβαια εγώ έχω θέσει δυο ερωτήματα και όλοι όσοι απάντησαν και τους ευχαριστώ, ήταν κύριοι…

Αλλά διαβάζοντας διάφορα θέματα που έχουν τεθεί από άλλους ιδιώτες σαν και εμένα (άσχετα αν έχω σπουδάσει Μηχ. Μηχανικός), διαπιστώνω με θλίψει ότι μικρός ευτυχώς αριθμός μηχανικών έχουν ένα ύφος χιλίων καρδιναλίων και βγάζουν μια περίεργη επιθετικότητα…

Βέβαια όπως προείπα ο αριθμός αυτός είναι μικρός, αλλά αμαυρώνει όλους εκείνους που σπαταλούν πολύτιμο χρόνο ώστε να προσφέρουν λίγο από τις γνώσεις τους σε ιδιώτες και όχι μόνο.

Τελικά μήπως δεν είναι θέμα μόρφωσης αλλά παιδείας;

Καλή σας νύκτα και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σου λέω πως πετάει ο γάιδαρος !!!!

 

Πάγαινε φτιάξε κανά μυζηθροπιτάκι και μην είσαι αφελής Χάι.:mrgreen:

 

Κι εγώ σε σένα το λέω, το έφτιαξα και σε περιμένω να ρθείς να φάμε, με τη μουσούδα σου παλιοκανίβαλε.... :) :) :) :)

 

Καλησπέρα κύριοι…

Αν και νέο μέλος στο forum θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου για… την ανάρμοστη συμπεριφορά μερικών μελών …

Βέβαια εγώ έχω θέσει δυο ερωτήματα και όλοι όσοι απάντησαν και τους ευχαριστώ, ήταν κύριοι…

Αλλά διαβάζοντας διάφορα θέματα που έχουν τεθεί από άλλους ιδιώτες σαν και εμένα (άσχετα αν έχω σπουδάσει Μηχ. Μηχανικός), διαπιστώνω με θλίψει ότι μικρός ευτυχώς αριθμός μηχανικών έχουν ένα ύφος χιλίων καρδιναλίων και βγάζουν μια περίεργη επιθετικότητα…

Βέβαια όπως προείπα ο αριθμός αυτός είναι μικρός, αλλά αμαυρώνει όλους εκείνους που σπαταλούν πολύτιμο χρόνο ώστε να προσφέρουν λίγο από τις γνώσεις τους σε ιδιώτες και όχι μόνο.

Τελικά μήπως δεν είναι θέμα μόρφωσης αλλά παιδείας;

Καλή σας νύκτα και ευχαριστώ.

 

Αδερφέ, με το ευγενέστατο όνομα που σε ενοχλεί η συμπεριφορά μας.

Μάθε ότι εδώ υπάρχουν κάτι νέοι και σου λύνουν τις απορίες, που εσύ ο χουβαρντάς αλλά έξυπνος άνθρωπος βαριέσαι να πας ως το γραφείο τους να δώσεις 50ε να σε βοηθήσουν σοβαρά. Το φλόρουμ είναι ελεύθερος χώρος κίνησης ιδεών και προβληματισμού δικού μας. Δεν υπάρχει χώρος και καλό θα το μάθουν και οι συναδέλφοι να λύνουμε απορίες ιδωτών, δεν λέω ότι δεν βοηθάμε αλλά έτοιμη τροφή δεν σερβίρουμε, αν σε πειράζει στο μηχανικό της γειτονιάς σου.......εγώ θα χω πάλι όλους αυτούς τους νεοσούς να γκρινιάζουν ότι δεν έχουν δουλειά και δεν σταυρώνουν πελάτη και μετά να κάνουν τζάμπα τη δουλειά τους και να σου προσφέρουν υπηρεσίες μέσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφε το να προσφέρεις μερικές σωστές συμβουλές και με ωραίο τρόπο σε κάποιον αδαή πίστεψεμε δεν θα στερήσει την εργασία σε κάποιον ελεύθερο επαγγελματία μηχανικό…

Εκτός και αν αυτοί οι οποίοι γκρινιάζουν απαίτησαν να τους παρέχεται δωρεάν και on line μελέτες…

Έναν τυφλοσούρτη ζητούν κυρίως ώστε όταν πάνε στον ελεύθερο επαγγελματία μηχανικό ή σταθούν μπροστά στο τέρας της ελληνικής γραφειοκρατίας να γνωρίζουν τη πρέπει να ζητήσουν και τη πρέπει να αναμένουν.

Σε ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια για το nick name μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.