Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δελτίο αποδείξεων παροχής υπηρεσιών,ΚΑΔ & ηλεκτροτεχνικές εφαρμογές


Recommended Posts

Έχω δελτίο αποδείξεων παροχής υπηρεσιών. Είμαι Μηχ/γος-Μηχ/κός και έχω επιλέξει τους κάτωθι ΚΑΔ:

 

71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ - ΚΥΡΙΑ

71121000 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121100 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121300 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121600 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΕΡΓΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΛΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΡΑΓΓΙΣΤΙΚΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121900 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

 

Μέχρι τώρα έχω εκδόσει μόνο για σύνταξη τεχνικοοικονομικών μελετών, παροχή υπηρεσιών παρακολούθησης-εφαρμογής ISO, παροχή υπηρεσιών τεχνικού ασφαλείας (περιγραφή). Έχω το δικαίωμα, μπορώ να εκδίδω για επισκευή-κατασκευή ηλεκτρομηχανολογικών εφαρμογών; Πρέπει να μεριμνήσω-αλλάξω κάτι; Υπάρχει κάτι που μπορώ να ενημερωθώ ενδελεχώς για αυτό το ζήτημα;

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι πρέπει να δηλώσεις ΚΑΔ (ένα ή περισσότερους) από την ομάδα 41,42,43.

Επιπλέον να θεωρήσεις και τα στοιχεία ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ και ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι πρέπει να δηλώσεις ΚΑΔ (ένα ή περισσότερους) από την ομάδα 41,42,43.

Επιπλέον να θεωρήσεις και τα στοιχεία ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ και ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.

Σε ευχαριστώ Σωτήρη για την απάντησή σου. Υποθέτω ότι 41,42,43 εννοείς όλους τους ΚΑΔ που ξεκινούν με αυτούς τους αριθμούς (41-ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΚΤΙΡΙΩΝ, 42-ΕΡΓΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ & 43-ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ). Το φαντάστηκα ότι θα πρέπει να τους αλλάξω. Θεωρείς ότι πρέπει να αλλάξω και τη σφραγίδα μου, που είναι απλή σφραγίδα που αναφέρει τα 'κλασσικά' κατά σειρά (ον/μο, ειδικότητα, μέλος ΤΕΕ-Α.Μ., διεύθυνση, τηλέφωνο, Α.Φ.Μ.-Δ.Ο.Υ.). Το βιβλίο αποδείξεων παροχής υπηρεσιών είναι ήδη καθ' ολοκληρίαν σφραγισμένο με αυτήν την σφραγίδα και θεωρημένο. Ή μήπως θα έχω δύο σφραγίδες μια (αυτή που ήδη έχω) για το βιβλίο αποδείξεων παροχής υπηρέσιων και μια άλλη για τιμολόγιο και δελτίο αποστολής; Ποιόν θα ορίσω ως κύριο ΚΑΔ τώρα ή δεν παίζει σημαντικό ρόλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δελτίο αποδείξεων παροχής υπηρεσιών. Είμαι Μηχ/γος-Μηχ/κός και έχω επιλέξει τους κάτωθι ΚΑΔ:

 

71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ - ΚΥΡΙΑ

71121000 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121100 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121300 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121600 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΕΡΓΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΛΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΡΑΓΓΙΣΤΙΚΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

71121900 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΡΓΑ - ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

 

Μέχρι τώρα έχω εκδόσει μόνο για σύνταξη τεχνικοοικονομικών μελετών, παροχή υπηρεσιών παρακολούθησης-εφαρμογής ISO, παροχή υπηρεσιών τεχνικού ασφαλείας (περιγραφή). Έχω το δικαίωμα, μπορώ να εκδίδω για επισκευή-κατασκευή ηλεκτρομηχανολογικών εφαρμογών; Πρέπει να μεριμνήσω-αλλάξω κάτι; Υπάρχει κάτι που μπορώ να ενημερωθώ ενδελεχώς για αυτό το ζήτημα;

 

αφού έβαλε το γενικό 71120000 χρειάζονταν οι δευτερεύουσες 71121000κλπ; Δεν καλύπτονται από το γενικό;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.