Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή σχολής στο μηχανογραφικό


Recommended Posts

Τελικά ποιος την έχει μεγαλύτερη? Έλεος ρε παιδιά.
Ο κυριος απ' το πανεπιστημιο πατρων οπως αντιλαμβανεσαι! Η δικια μας δεν εχει κατοχυρωμενα δικαιωματα! χαχαχαχαχαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ευχαριστω για τις απαντησεις(καποιες ηταν λιγο off-topic αλλα δεν πειραζει)..αυριο οριστικοποιω το μηχανογραφικο και θα ηθελα και καποιες πληροφοριες για την σχολη Μηχανικων Χωροταξιας,Πλεοδομιας και Περ.Αναπτυξης..ενω εχει ενδιαφερον προγραμμα σπουδων στο forum διαβασα οτι δεν εχουν επαγγελματικα δικαιωματα και οτι γενικα ειναι χασιμο χρονο να φοιτησεις σε αυτην σχολη..ποια ειναι η γνωμη σας επ'αυτου??

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε καν μην το σκεφτεσαι πηγαινε μηχανικος παραγωγης και διοικησης !! δεν εχουν επαγγελματικα δικαιωματα καθολου .... σε οποια σχολη και αν περασεις να εισαι προσγειωμενος και να μην νομιζεις οτι ειναι η σχολη σου η καλυτερη ... μια σχολη δεν ειναι μονη της καλη την κανουν οι φοιτητες της ;) καλη επιτυχια οπου και αν περασεις και καλη σταδιοδρομια να εχεις .....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όπου και να περάσεις κοίτα να είσαι καλός φοιτητής και να ψάχνεσαι όσο το δυνατόν περισσότερο...εγω ήδη έχω βρεί ενα μηχανολόγο και θα πάω το καλοκαίρι(μετά την εξεταστική εννοώ...) ίσα ίσα να βλέπω τι κάνει και να μάθω λίγο περισσότερο autocad...Και τα επαγγελματικά δικαιώματα δεν βλάπτουν γιατί στην Ελλάδα χρειάζονται αν δεν θες να είσαι εξαρτημένος απο άλλους στη δουλειά σου...Άμα τελικά περάσεις ΜΠΔ και θέλεις info για τη σχολή στείλε ενα pm και θα σου πω οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη, συμβουλη: Δεν ειναι αναγκη να βιζαζεσαι κ να αγχωνεσαι απο το πρωτο ετος. Ειναι αλλα 2 μαθηματα σχετικα με το autocad στη σχολη. Καλα ειναι να κανειςτετοιεσ κινησεις απο το 3ο ετος και μετα. Τα 2 πρωτα ετη οχι μονο στους ΜΠΔ αλλα κ σε ολες τις πολυτεχνειακες σχολες ειναι πολυ μαθηματικοποιημενα. Απ το 3ο ετος κ μετα καταλαβαινεις τι θα πει μηχανικος. Απολαυσε τωρα το καλοκαιρι στα πανεμορφα Χανια, κανε μια γυρα στις απιστευτες παραλιες κ το autocad μπορει να περιμενει.... χαχαχαχαχαχα φιλικα

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε καν μην το σκεφτεσαι πηγαινε μηχανικος παραγωγης και διοικησης !! δεν εχουν επαγγελματικα δικαιωματα καθολου ...

φιλε digia, σε ενδιαφερουν τελικα τα επαγγελματικα δικαιωματα μιας σχολης, η οχι? μ εχεις μπερδεψει! φιλε giwrika, εγω θα σου λεγα να μην πας οχι απο αποψη δικαιωματων κλπ αλλα γιατι το αντικειμενο της συγκεκριμενης σχολης ειναι τελειως ασαφες και αοριστο. 2 γνωστους εχω, ο ενας τελειωσε βολο κ ο αλλος βεροια κ ειναι κ οι 2 εδω κ 3 χρονια ανεργοι....

Link to comment
Share on other sites

μιας και μενω Θεσσ/νικη..για την σχολη των ΜΠΔ στη Ξανθη δεν εχω ακουσει τα καλυτερα οσον αφορα την οργανωση και τον εξοπλισμο..ισχυει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλτατε. Δυστυχως η ευτυχως ισχυει. Αν κ τα προπτυχιακα τους μαθηματα τα χουν κουμανταρει καλα, δε βγαινουν οι αριθμοι των λειτουργικων εξοδων. Ασ ελπισουμε οτι δε θα μπει λουκετο στο αμεσο μελλον....

Link to comment
Share on other sites

dimmi μην το παιζεις εξυπνος ειπα οτι δεν με ενδιαφερει ποιες σχολες εχουν τα επαγγελματικα δικαιωματα των μηχανολογων και οτι δεν με ενδιαφερουν εμενα τα επαγγελματικα δικαιωματα στην ελλαδα καθως θελω να φυγω στο εξωτερικο ... παρεπιπτοντως στη σχολη μου μαθαινουμε να χειριζομαστε 3 σχεδιαστικα προγραμματα σε πολυ καλο επειπεδο και μαλιστα autocad και catia στα 3 πρωτα εξαμηνα οποτε vagelh μια χαρα κανεις για να βγεις πιο ανταγωνιστικος στην αγορα εργασιας ειναι το καλυτερο μια πρακτικη .. και οντως giwrika εχει δικιο ο vagelhs πρεπει να ψαχνεσαι οσο περισσοτερο μπορεις ειδικα στις ημερες μας ειναι μεγαλος ο ανταγωνισμος...

Link to comment
Share on other sites

dimmi μην το παιζεις εξυπνος ειπα οτι δεν με ενδιαφερει ποιες σχολες εχουν τα επαγγελματικα δικαιωματα των μηχανολογων και οτι δεν με ενδιαφερουν εμενα τα επαγγελματικα δικαιωματα στην ελλαδα καθως θελω να φυγω στο εξωτερικο ... παρεπιπτοντως στη σχολη μου μαθαινουμε να χειριζομαστε 3 σχεδιαστικα προγραμματα σε πολυ καλο επειπεδο και μαλιστα autocad και catia στα 3 πρωτα εξαμηνα οποτε vagelh μια χαρα κανεις για να βγεις πιο ανταγωνιστικος στην αγορα εργασιας ειναι το καλυτερο μια πρακτικη ...
μα εγω δε διαφωνω. καλυτερο για εκεινον λεω οτι θα ειναι να το κανει ολο αυτο εχοντας κανει ολα τα εξαμηνιαια μαθηματα που σχετιζονται με το σχεδιαστικο κομματι για να εχει καλυτερη κ σφαιρικοτερη αποψη.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.