Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια λειτουργίας συνεργείου & οικοδομική άδεια


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη και παλι.Μολις με ενημερωσε η "περιπτωση"μου πως εχει ηδη αδεια λειτουργιας απο το υπουργειο.Επομενως,στην περιπτωση μου κανω αλλαγη χρησης (με τον 4014)για τα 18 τετραγωνικα που ειναι "αυθαιρετα",και τελος??Η' θα πρεπει να μπει στην διαδικασια εκδοσης αδειας συνεργειου οπου εκει θα χρειστει να βρω επιπλεον 25 τετραγωνικα??

Υπαρχει καπου η διαδικασια της αυτοψίας ωστε να δουν οτι λειπουν....καποια τετραγωνικα??

Και κατα ποσο αυτο θα το βρει μπροστα του ο πελατης??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλα πως έχει άδεια λειτουργίας με 18 τμ !!!!!!!!!!!!!!! (αφού απαιτούνται κατ' ελάχιστον 30)

 

Αυτοψία απο τη δ/νση μεταφορών θα γίνει όταν ξεκινήσει η διαδικασία

 

αλλα το θέμα είναι οτι (σου) τα περιγράφει μπερδεμένα ο πελάτης σου

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα μου εδωσε την αδεια λειτουργιας συνεργειου συντηρησης και επισκευης μοτοσυκλετων και μοτοποδηλατων με ημερομηνια 2002!!!

Επειδη εχω φρικαρει περασα απο το ΤΕΕ και μου ειπαν οι ανθρωποι,οτι το μονο που μπορει να κανει ενας μηχανικος ειναι να κανει αλλαγη χρησης για τα 18 τετραγωνικα και τελος.Θα κολλησει η διαδικασια στην αδεια λειτουργιας του υπουργειου( ετσι μου ειπαν)

Τελικα η αδεια λειτουργιας ομως υπαρχει.

Και ερωτω......κανοντας την αλλαγη χρησης και εχοντας ηδη αδεια λειτουργιας...μηπως ληξει εκει το ζητημα?Η αδεια εγκρισης,θα πρεπει να ξαναβγει??

Link to comment
Share on other sites

ROKY μήπως η άδεια λειτουργίας από το μεταφορών είναι ορισμένου χρόνου??? Παλιά όταν ο χώρος του συνεργείου είχε κάποιο πολεοδομικό πρόβλημα, ή δεν διέθετε αποθήκη ή WC κλπ, έδινα άδειες λειτουργίας ορισμένου χρόνου με ημερομηνία λήξης. Αυτές βέβαια πάντα έπαιρναν παράταση, (όπως και τόσα άλλα στην Ελλάδα) με την τελευταία που τους δόθηκε μέχρι το 2017 !

Link to comment
Share on other sites

Θα το εγραφε καπου φανταζομαι.Αντιθετως...αυτη που εχω εγω στα δικαιολογητικα αναφερει και οτι κατατεθηκε και αδεια οικοδομης κανονικα την οποια την εχω και ειναι ουσιαστικα μια αδεια προσθηκης βοηθητικου χωρου 10 τετραγωνικων που ειναι αποκομμενη απο το υπολοιπο ισογειο.Ειναι κατι σαν διπλανη αποθηκη.Αυτη λοιπον η αδεια της προσθηκης βοηθητικου χωρου(10τμ) μνημονευεται στα δικαιολογητικα της αδειας λειτουργιας που δοθηκε απο το υπουργειο.Τωρα εαν κανεις βγαζει ακρη....

Link to comment
Share on other sites

roky

απο τα πρώτα μυνήματα που ανταλλάξαμε, σου είχα πει να ανεβάσεις μια ΚΑΤΟΨΗ του ισογείου (σβήσε οτι κρίνεις οτι μπορεί να δηλώνει την περιοχή) και ανέβασε την να δούμε πως είναι όλη η επιχείρηση (έκθεση + συνεργείο) για να σχηματίσουμε μια εικόνα το τι μπορεί να γίνει.

 

αν θέλεις το κάνεις, αν όχι πάλι δικαίωμα σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.