Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστος Λογοθεραπείες


Mechanical2010

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Το αττικό νοσοκομείο έγραψε η κόρη μου να κάνει 20 Λογοθεραπείες κάθε μήνα για 1 χρόνο.

Γνωρίζει κανείς πόσα χρήματα δίνει το ταμείο γαι αυτές τις Λογοθεραπείες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ πέρισυ στον γιο μου. Η έγκριση νομίζω ήτανε ~360€ και αυτά που δίναμε ήταν 300€ (με απόδειξη). Επομένως παίρναμε όλα τα 300€ πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ πέρισυ στον γιο μου. Η έγκριση νομίζω ήτανε ~360€ και αυτά που δίναμε ήταν 300€ (με απόδειξη). Επομένως παίρναμε όλα τα 300€ πίσω...

 

σε ευχαριστω.

η δικια σου περιπτωση ηταν για 20 λογοθεραπειες,

δηλαδη 360 ευρο/20 λογοθεραπειες = 18 ευρο η λογοθεραπεια η διαφορετικα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μου είχανε γράψει παραπάνω πράγματα για να δικαιολογήσω τα χρήματα, δεν θυμάμαι καλά τι έγραφε το χαρτί (εργοθεραπείες, ψυχοθεραπείες και τέτοια...).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλιά (2003 νομίζω) είχα κάνει κι εγώ λογοθεραπείες. Δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά η ανταποδοτικότητα του ΤΣΜΕΔΕ μου φάνηκε πολύ ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Ξεθάβω αυτό το θέμα απλά για να καταθέσω την εμπειρία μου που βασικά με εξέπληξε.

 

Εχω καταθέσει τα δικαιολογητικά πριν έναν μήνα περίπου, και ενώ δεν έχει κατατεθεί το ποσό στον λογαριασμό μου (δεν περίμενα άλλωστε και τόσο σύντομα), και ενώ δεν απαντούν στα τηλέφωνα αποφασίζω να στείλω mail στην αρμόδια περιφερειακή δνση του ΕΟΠΥΥ (Νότιου Τομέα Αττικής, στην Καλιθέα που έχουν μαζευτεί ΟΛΑ τα ταμεία από τις περιοχές Αγ.Δημήτριο, Αλιμο, Αργυρούπολη, Γλυφάδα, Ελληνικό, Καλιθέα, Μοσχάτο, Ν. Σμύρνη, Π. Φάληρο) μήπως και ....

 

Το mail το έστειλα χθες, σήμερα πριν λίγη ώρα είχα την απάντηση.

 

Ασχετα με την απάντηση που έλαβα, αυτό που με εξέπληξε πέραν της πρακτικά αμεσότατης απάντησης, ήταν ότι η απάντηση-ενημέρωση ήρθε τηλεφωνικά, πριν λίγη ώρα, από τον ίδιο τον Δντή του περιφερειακού τμήματος, ο οποίος μου είπε ότι αφιερώνει πέραν του ωραρίου του κάποιες ώρες καθημερινά για να απαντάει σχεδόν σε όλα τα mails και σε όσα έχουν τηλέφωνο επικοινωνίας απαντά τηλεφωνικα προσωπικά ο ίδιος.

 

Δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομά του, αλλα΄όταν το μάθω θα το αναφέρω απλά γιατί προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει.

 

Τελικά μέσα στην μάζα υπάρχουν και κάποιοι "φωτεινοί"-αξιέπαινοι άνθρωποι. 

Μπράβο του.
Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.