Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάρια για τη νέα ΥΔΕ


NIKOS ASTROS

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

εμείς δεν έχουμε ανάγκη από τέτοια φθηνά σεμινάρια και συνδέσμους....έχουμε το ΤΕΕ εμείς να μας φροντίσει θα βγάλει σεμινάριο για ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ με το ανάλογο κόστος βέβαια.

 

Θα μπορούσα να γράφω σελίδες για το ΤΕΕ και όσους το απαρτίζουν (και δεν ενοω εσένα και τους απλους μηχανικούς) ,απλά αναφορικά σου λέω ότι, ότι και σεμινάριο να διοργανώσει το ΤΕΕ και όσα και να πληρώσει ο καθε ένας να το παρακολουθήσει δε θα βγεί κανεις στην "πιάτσα" για να κάνει επανελέγχους. Άντε αμα σας πασάρει κανενας μηχανικός (μελος του ΤΕΕ...τυχαίο) καμια οικοδομή και της κάνετε την αρχική ΥΔΕ. Η δουλειά αύτή είναι για ανθρώπους του καθεαυτού επαγγέλματος του υπευθυνου εγκαταστάτη ηλεκτρολόγου και των μηχανικών ΤΕΙ.Επειδή δε θέλω να νομίζεις ότι το μηνυμα μου έχει αιχμές για εσένα σου ξεκαθαρίζω πως απλά με το ύφος του μηνυματός σου μου ήρθαν όλα αυτά και μακάρι εσύ να πας στο σουπερ σεμινάριο του σούπερ ΤΕΕ και μετά να βγείς στην οικοδομή και να "πιάστείς",ειλικρινά!Εγώ νομίζω ότι δεν παίζουν ρόλο τα σούπερ σεμινάρια, αλλά η θετική επιστήμη που έχουμε μέσα μας και ο τρόπος που την εξωτερικεύουμε. πάντα φιλικά και χωρίς ίχνος ειρωνίας

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και με ενστάσεις, νομίζω πως έχεις δίκαιο. Κατά κύριο λόγο είναι δουλειά-αντικείμενο του εγκαταστάτη. Άλλη η δουλειά του Π.Ε. και άλλη του Τ.Ε. Μην κοιτάμε που λόγω κρίσης -αλλά και πιο πριν- μπλέξαμε .......τα μπούτια μας και κάνουμε ό,τι λάχει προκειμένου να επιβιώσουμε.

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

rastas το μήνυμα μου είναι εντελώς ειρωνικό προς το ΤΕΕ. Σιγά μην κάνει σεμινάριο και αν κάνει θα έχει ένα τσουβάλι λεφτά και θα είναι εντελώς άχρηστο.

 

Επίσης όχι δεν πρόκειται να πιάσω κατσαβίδι και να λύνω πίνακες να αλλάζω γραμμές και ασφάλειες αυτά είναι δουλειά του μάστορα. Μάστορας για εμένα δεν είναι ούτε ο απόφοιτος ΤΕΙ.

 

Απλά να επισημάνω πως οι απόφοιτοι ΤΕΙ πρέπει να αποφασίσετε κάποια στιγμή τι είστε, γιατί από το μήνυμα σου βλέπω ότι θέλεις το τυρί και βαφτίζεσαι τεχνίτης.

 

@panos-vicious +1000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνω με όλα τα παραπάνω,εγω νόμιζα πως το έλεγες σοβαρα για το ΤΕΕ. Τέλος πάντων, για να γνωρίζετε όμως κάτι, όταν υπήρχε το τεχνικό λύκειο (ΝΑΙ αυτό τελείωσα και ΝΑΙ ποτέ μέχρι το ΤΕΙ δεν είχα διδαχθεί ολοκληρώματα) πολλά παιδιά, μεσα σε αυτά και εγω ήταν ήδη "μαστορια" με την ένοια ότι είχαν δουλέψει βοηθοι κτλ. Οπότε μετα τις σπουδές στο ΤΕΙ βγαίνοντας έξω, έχεις και αυτή την ιδιότητα.Αυτά</p>

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα μΕ συχωρέσΕται αλλά έχω αντίθΕτη γνώμη, τι πάΕι να πΕι ηλΕκτρολόγος μΕ δίπλωμα ή μΕ πτυχίο , όλοι κατά τη γνώμη μου θα πρέπΕι να γνωρίζουν το αντικΕίμΕνο της Εργασίας σΕ όλα τα σταδία , πόσο μάλλον να χΕιρίζονται τα διάφορα ΕργαλΕία όπως και τα ακριβά όργανα έλΕγχου, όπως βέβαια, να ξέρουν να συμπληρώνουν μΕ το σωστό τρόπο τις υδΕ

Link to comment
Share on other sites

ρε ΝΙΚΟΣΤΡΙ τι έπαθε το πληκτρολόγιο;

 

Για εμένα είναι σαφές, αν πάρω όργανο θα ελέγχω σε περίπτωση προβλήματος-παρατυπίας σε συνεργασία με τεχνίτη προσφορά για όποια επισκευή....ΑΝ πάρω όργανο :P

 

@rastas ανακαλώ δεδομένου ότι είσαι όντως τεχνίτης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα με τα γράμματα, όταν τα γραφώ φαίνονται εντάξει , στο ποστάρισα γίνεται το μπέρδεμα, μου βγαίνουν μπερδεμένα μικρά με κεφαλαία

Θα ειδοποιήσω τους mods

Και σας παρακαλώ πολύ να διαχωρίσουμε τη λέξει μάστορας όχι ότι με πειράζει αλλά και ο κυρ’ Ηλίας απέναντι μου είναι μάστορας τα κάνει όλα μπετά, τούβλα, σοβά, υδραυλικά, ηλεκτρολογικά, αλλά δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί σε ένα περιμετρικό φωτισμό που είχε κάνει 300 μέτρα του καιγόταν τα 1 ½ καλώδια….. ‘’ μα αφού έβαλα Μ/Τ 42v γιατί πήραν φωτιά ‘’

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλόοοοο......ναι όντως η λέξη αυτή δεν ταιριάζει στο χώρο αυτόν,απλά έψαχνα λέξη για την πρακτική και τεχνική υπόσταση ενός μηχανικού ΤΕ..

 

Παρακαλώ μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του προηγούμενουν μηνύματος. Δείτε τους κανόνες συμμετοχής.

Ευχαριστώ, miltos

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.