Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aιτηση για Ανανεωση Π.Ο.


phonelist123

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Θα καταθεσω την Δευτερα στην Νομαρχια τον φακελο για την Ανανεωση των Π.Ορων και θελω να σας ρωτησω το εξης : κανω μια απλη αιτηση η υπαρχει κατι ετοιμο απο την Νομαρχια που πρεπεινα συμπληρωσω ?

 

Επισης μπορω να την καταθεσω εγω μια απλη και ταπεινη υπαλληλος:lol: ;) η πρεπει να εχω εξουσιοδοτηση ?

 

 

επισης καπου ειδα οτι θελει και αδειες εργοστασιου κλπ :rolleyes: και καποια αλλα δικαιολογτικα

 

 

Η βοηθεια σας μου ειναι πολυτιμη

 

ευχαριστω πολυ και καλο σαββατοκυριακο

Λιτσα

Link to comment
Share on other sites

"Ανανεωση των Π.Ορων" τί είναι???

 

Όροι για την προστασία του περιβάλλοντος, η έγκριση των οποίων αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για τη χορήγηση αδείας πραγματοποίησης ορισμένων νέων έργων ή εκσυγχρονισμό ή επέκταση ή μετεγκατάσταση υφισταμένων έργων ή δραστηριοτήτων. Για την έγκριση των Περιβαλλοντικών Όρων για ορισμένες κατηγορίες έργων, απαιτείται υποβολή Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων. Η έγκριση των Περιβαλλοντικών Όρων χορηγείται με κοινή απόφαση του Υπουργείου ΠEXΩΔE και των κατά περίπτωση συναρμόδιων Υπουργείων, ή με απόφαση του Γενικού Γραμματέα της Περιφέρειας, στις περιπτώσεις που έχουν εκχωρηθεί οι σχετικές αρμοδιότητες. Πηγή :N.1650/1986 και KYA 69269/5387/90

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Άρα το ερώτημα είναι. Διαδικασίες, προϋποθέσεις και έντυπα για ανανέωση Περιβαλλοντικών όρων.

 

Έκανες αναζήτηση στο φόρουμ?

Νομίζω πως θα βρεις αρκετά σχετικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Άρα το ερώτημα είναι. Διαδικασίες, προϋποθέσεις και έντυπα για ανανέωση Περιβαλλοντικών όρων.

 

κοίτα να δείς που ο Ν.4014 μπορέι να μπλέκεται και εδώ:P

άρθρο 5: διαδικασία ανανέωσης ΑΕΠΟ

άρθρο 6: διαδικασία τροποποίησης ΑΕΠΟ

δεν ξέρω αν σου κάνουνε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.