Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικη Μελετη - Βοηθεια !!!


andreak

Recommended Posts

Τερρυ, οπως ξερεις, μιλαμε σε ιδιωτες εδω.

Το τι λεμε, εχει τρελη σημασια.

Και κατι ακομα..Αν δεν ερθει με βαλιτσακια με εργαλεια, οργανα μετρησεις κτ κτλ παλι φυγε μακρια.....

Δηλ. κατα την άποψη σου, αν ο μηχανικος ΔΕΝ ερθει με βαλιτσακι, αλλά με έτοιμα 3-4 τηλεφωνα απο πιστοποιημενα-εξειδικευμενα εργαστηρια, δεν κανει;;;

Κανει και παρακάνει μάλιστα!

Καταλαβαινεις την διαφορα...

Και αντιλαμβανεσαι τί μήνυμα περνας στους ιδιώτες άθελα σου.

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και κατι ακομα..Αν δεν ερθει με βαλιτσακια με εργαλεια, οργανα μετρησεις κτ κτλ παλι φυγε μακρια.....

 

για κούνα το κεφάλι σου

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια μίλησα. αλλά εδώ συζητάτε ότι θα πάρει γνώμες από 2 μηχανικούς. θα πάει με τα βαλιτσάκια να του πει ο άλλος γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια μίλησα. αλλά εδώ συζητάτε ότι θα πάρει γνώμες από 2 μηχανικούς. θα πάει με τα βαλιτσάκια να του πει ο άλλος γνώμη?

 

Oχι συναδελφε..

Στο μηχανικο που θα αναλαβει την μελετη αναφερομουν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα μπερδεύεται τα πράγματα. Εαν καταλήξει σε ενίσχυση (πιθανό αλλα όχι και σίγουρο, εμπειρικά ενα 5% είναι ΟΚ) θα κάνει ο ιδιώτης ενίσχυση. Διαφορετικά να ανακοινώσει στους ενοίκους οτι σε κανένα σεισμό το θέμα παίζετε.

 

Αγαπητέ ιδιώτη. Εαν πας στον γιατρό επίσκεψη και σου πεί γρήγορα στο χειρουργείο τι θα του πείς μα εγω ήρθα μόνο για επίσκεψη!!! Αντε πας και σε 2ο, 3ο και σου πούνε το ίδιο τι θα κάνεις? Γιατί πιστευεις οτι οι μηχανικοί έχουν ορκιστεί στο όρκο του απατεώνα? Στατιστικά πάντα περισσότερα ακούγονται για τους γιατρούς παρά για τους μηχανικούς.

Link to comment
Share on other sites

τι θα του πείς μα εγω ήρθα μόνο για επίσκεψη!!

 

θα του πει "εμένα που με βλέπεις πριν 30 χρόνια έστιβα την πέτρα. άρα τι το θέλω τώρα το χειρουργείο?"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστευεις οτι οι μηχανικοί έχουν ορκιστεί στο όρκο του απατεώνα? Στατιστικά πάντα περισσότερα ακούγονται για τους γιατρούς παρά για τους μηχανικούς.

Θα έδινα +1 για το πρώτο, αλλά δίνω -1 στο δεύτερο, οπότε ισοπαλία!

Μη μου πείτε ότι για τους Ν.3843/2010, Ν.4014/11 κτλ ευθύνονται όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.