Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

εγώ απλα να προσθεσω οτι οταν φανατιζοντε (ολες οι ομαδες) χανουν τον ελεγχο.θυμαμαι στην Θεσαλονικη που ειχαν πεσει καμια δεκαρια μιας ομαδας εναντιον ενος μονο αντιπαλου.αμφιβαλω αν θα ειχε επιβιωσει ,αν δεν επεναιβενε ενας ,ηρωας κατ'εμε,"ζητάς" (ετσι δεν τους λενε?).

Σαν αφιονισμενοι ειναι οταν φανατιζοντε.

καλα τα λεει ο Πανουσης:

"ολο το Εθνος προσκυνα

σώβρακα και φανέλες...."

Link to comment
Share on other sites

Πάρη χαβαλέ κάνουμε, δεν φανατιζόμαστε και αν δεν αντέχουμε τη πλακίτσα απλά δεν πρέπει να συμμετέχουμε σε τέτοιες κουβέντες.

Το ίδιο έχει συμβεί μπροστά μου το 1982 στο σταθμό Λαρίσσης μεταξύ κόκκινων-πράσινων και μάλιστα μπροστά σε κόσμο έξω και μέσα από την αίθουσα του σταθμού. Είχα πάθει πλάκα, δε μπορούσα να πιστέψω το μίσος που έβλεπα. Τότε όμως ήταν μεμονωμένα και σπάνια περιστατικά, σήμερα δυστυχώς συμβαίνουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μιλω για περιστατικο του 1981-82.

καλα όλα τα αλλα ,αλλά 10 εναντιον ενος?τον ειχανε βαλει κατω και τον ποδοπατουσανε!

λεω παει θα τον τελειωσουνε.

αλλα ευτυχως επεναιβη ο ζητας!!

καλος ο χαβαλες ,καλο και το ποδοσφαιρο ,αλλα μεχρι ενος οριου (για ωρισμενους το λεω)

και στην Αθηνα πριν μερικα χρόνια δεν σκοτωσανε καποιον?

Link to comment
Share on other sites

αλλά 10 εναντιον ενος? αυτό πιά λέγεται fair play !!!

Και στο συμβάν που παραβρέθηκα ήταν 10 εναντίον 2.

Γάτοι όμως οι 2 (15 - 17 χρονών) και δεν νομίζω να τους πρόλαβαν οι άλλοι 10 όταν έφευγαν τρεχάτοι !

Σήμερα δυστυχώς έχουμε μαχαιρώματα, συνακόλουθα κοινωνικής φτώχειας, χουλιγκανισμού και βίας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λιάκο μάλλον όταν σπούδαζες στην Θεσσαλονίκη πρέπει να ήσουν πολύ συγκεντρωμένος στα μαθηματά σου για να λές ότι ο ΑΡΗΣ είναι πίσω σαν ομάδα.

Μπα μη το λες:):):)

Λοιπόν επί 3-4 χρόνια πήγαινα σε όλα τα παιχνίδια κάθε σεζόν:

1. ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκος, ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

2. Άρης-Παναθηναϊκος, Άρης-Ολυμπιακός, Άρης-ΑΕΚ

3. Ηρακλής-Παναθηναϊκος, Ηρακλής-Ολυμπιακός, Ηρακλής-ΑΕΚ

Από εκεί και τα συμπεράσματα8-)

Link to comment
Share on other sites

Το "μέγεθος" μιας ομάδας δεν καθορίζεται με το πλήθος των οπαδών της.... (γνωρίζεται όλοι πιστεύω το γνωστό "ανέκδοτο" με τις 1.000.000 μύγες και την τροφή τους....).

Το μέγεθος μετριέται (πάντα κατά την γνώμη μου) από τον κόσμο , την ποιότητα του, τους τίτλους, τον τρόπο που κατακτήθηκαν, την ιστορία και την συνέπεια σε αυτήν....

 

Υ.Γ.

Κουίζ:

Ποια ομάδα έχει "κάτσει" να χάσει για να "βλάψει" τα συμφέροντα τρίτης ομάδας και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ???....

Θυμάμαι και μία αλλαγή (στο ημίχρονο) στον σκόρερ της γιατί μάλλον δεν είχε ενημερωθεί....

Θεωρείται "μεγάλη" ομάδα αυτή????

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου μεγάλη με κάθε ομάδα που παίρνει τίτλους στα χαρτιά με "δικές της" Β΄βάθμιες αρχές ποδοσφαίρου και μάλιστα το γιορτάζει κιόλας σα να το είχε κερδίσει κανονικά μέσα στο γήπεδο...

 

Οι όποιες ομοιότητες με πραγματικές καταστάσεις και γεγονότα είναι εντελώς συμπτωματικές!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.