Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τιμές ενοικίου αγροτεμαχίων για εγκατάσταση πάρκου


xristina athina

Recommended Posts

@ jsk

Το πρόβλημα του γερμανού, του γάλου, του εγγλέζου είναι ότι μετά τη Φουκουσίμα ( 3/11) πρέπει να κλίσουν πυρηνικούς σταθμούς, η ενεργεία αυτή που θα χαθεί από κάπου πρέπει να αναπληρωθεί , δες σε ποιο χρονικό διάστημα (6/11) ο υπουργός οικονομικών της Γερμανίας είπε ‘’θέλουμε τον ήλιο σας’’ δες σε ποιο χρονικό διάστημα(9/11) ο γερμανός αντιπρόεδρος ήρθε στην Ελλάδα και κουβέντιασε για το fast track δες επίσης (11/11) γιατί ξεσπάθωσε από το βήμα του γερμανικού κοινοβουλίου λέγοντας ότι ‘’ η Ελλάδα δεν έχει κάνει το εθνικό κτηματολόγιο’,’ βάλτα όλα αυτά σε μια λογική σειρά και θα βγάλεις συμπέρασμα

 

Άποψη μου είναι , ότι ξαφνικά μετά από κάποια παγκόσμια γεγονότα το τελευταίο χρόνο βρεθήκαμε στο κέντρο των εξελίξεων όσον αφορά την ενέργεια στην Ευρώπη

 

@koulosb

Αν εσύ είχες 3500 στρέμματα χέρσα με χαμηλή βλάστηση ηλιόλουστα με νότιο προσανατολισμό και η σχέση kwp/kwh είναι στο 1,5 τη θα έκανες ? κάποια στιγμή θα πρέπει να αποφασίσουμε από πού θέλουμε την ενέργεια που χρειαζόμαστε από γαιάνθρακες ή ΑΠΕ και τη είμαστε διατιθέμενοι να θυσιάσουμε

 

@xristina

Δεν συμφωνώ, άφησε τη βιομηχανική κατασκοπεία να δουλέψει για σένα, κουβέντιασε με τον καθένα ξεχωριστά χωρίς να γνωρίζουν με ποιους άλλους συνομιλείς, any way θα πρέπει να ανταλλάξουμε κάποιες απόψεις το e mail μου είναι στο profile μου

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως χθές σε μια εκπομπή για τα αποθέματα πετρελαίου νοτίως της Κρήτης άκουσα ότι και η Κύπρος θέλει να γίνει ενεργειακός κόμβος της Ευρώπης. Θα κατασκευάσουν μέχρι και σταθμό υγροποιημένου φυσικού αερίου.

Σε λίγο δεν θα ξέρουμε τι να την κάνουμε τόση ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

.........αποθέματα πετρελαίου νοτίως της Κρήτης

 

Αυτά ανήκουν στους αμερικανούς ''φίλους μας'' , κανείς άλλος δεν θα τολμήσει να τα ακουμπήσει .

Τα χωράφια μας θέλουν οι γερμανοί, αλλά και πάλι αν δεν μου πάει όπως θέλω εγώ, έχω 2τερη λύση, με πολύ καλή αγορά, τη Ρωσία

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΣΤΡΙ αυτο που λες για τις ροδιες ειναι πολυπλοκο διοτι οι εμποροι σου κανουν συμβολαια στην αρχή και μετα οχι για να ρίξουν τις τιμές.το ξέρω απο προσωπικη εμπειρία δυστηχώς.Πιστεύω οτι στην Ελλάδα για τα επόμενα 5 χρόνια όλα θα κινούνται γύρω απο τα φωτοβολταικά.Ξερει κανεις να με ενημερώσει σχετικά με το fast track στα φωτοβολταικα?

Link to comment
Share on other sites

Και με τα ακτινίδια τα ίδια έγιναν. Στην αρχή ήταν σπάνιο είδος αλλά μετά από λίγα χρόνια έπεσε η αξία τους λόγω υπερπαραγωγής.

Κοίτα και για το ιπποφαές... ήδη το ξεκίνησαν μερικοί στην Κοζάνη και τώρα οι Γερμανοί ψάχνουν εθελοντές αγρότες για συνολικά 800 στρέμματα.

 

Όμως καλύτερα να ασχοληθείς με τα Φ/Β και λόγω της ειδικότητάς σου θα λειτουργούν τέλεια.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτο πιστευω..μπορει να ζοριστεις περισσοτερο στην αρχη στα φωτοβολταικα αλλα μην ξεχνας οτι αν ασχοληθεις με καποια καλλιεργεια οπως οι ροδιες και τα ιπποφαες που δεν μπορεις να τα συλλεξεις μηχανικα θα σου βγει η πιστη.. :sad: :-( ..κοβονται και οι επιδοτησεις :smile: :-) .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

πολυ σκληρη φιλοι μου :smile: :-) ...γι αυτο ας προσπαθησουμε στα φωτοβολταικα..παρεπιπτώντος οποιος κλίσει καποια συμφωνια η τελος παντων έρθει σε επαφη με καποια εταιρια και αποκομήσει κατι που πιστευει οτι θα βοηθήσει τους αλλους , παρακαλώ ας το παραθέσει..

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτώντος οποιος κλίσει καποια συμφωνια η τελος παντων έρθει σε επαφη με καποια εταιρια και αποκομήσει κατι που πιστευει οτι θα βοηθήσει τους αλλους , παρακαλώ ας το παραθέσει..

 

Εννοείτε…………. Έχω μια συνάντηση τις επόμενες εβδομάδες( αρχές νέου έτους) με κάποιους που ενδιαφέρονται για μεγάλες εκτάσεις, απαραίτητη προϋπόθεση είναι αυτές οι εκτάσεις να έχουν τίτλους ιδιοκτησίας

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια... είναι δυνατόν να διαπραγματευόμαστε με βορειοευρωπαίους και να μην έχουμε τίτλους ιδιοκτησίας; :)

Άντε ρε Νίκο κλείσε την συμφωνία μαζί τους για να ξεκινήσουμε καμιά νέα Φ/Β εγκατάσταση το 2012 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.