Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαπαξ Πληρωμή Ειδικού Προστίμου & συμψηφισμός


Recommended Posts

δηλαδη καποιος που θελει να πληρωσει εφαπαξ..πρεπει να πληρωση την πρωτη δοση 22.12.2011 και μετα το εφαπαξ υπολοιπο μεχρι 31.12.2011? Δεν μπορει ολο μαζι με την πρωτη δόση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση.

Εχει γινει η πληρωμη του παραβολου εδω και δυο μηνες.

Θελω να πληρωσω το ολο το υπολοιπο ποσο εφαπαξ όμως λόγω αλλαγων στα τετραγωνικα που θελω να κανω, το συστημα δεν μου τα αλλαζει. Κραταει το παλιο προστιμο.Θα πρεπει να ξανακανω υποβολη νεα?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλημέρα σε όλους.

Ρε παιδιά θα σκάσω. Αν δεν ανακοινώσουν παράταση σύντομα θα φρικάρω. Έχω κάνει ήδη 36 δηλώσεις σε προσωρινή υπαγωγή, έχω χάσει τη μπάλα και έχω ακόμη καμιά δεκαριά. Εννοείται ότι από κάποιο σημείο και μετά δεν ξέρω ούτε κι εγώ τι έχω δηλώσει.

Στο θέμα μας τώρα. Η εισαγωγή του παλαιότερου προστίμου γίνεται αφού μπει σε προσωρινή υπαγωγή η δήλωση. Μετά την εισαγωγή δεν είναι δυνατή η αλλαγή του ποσού. Όποιος μου εξηγήσει γιατί κερδίζει γλειφιτζούρι. Και το αγαπημένο μας ΤΕΕ λέει ότι αλλαγές γίνονται μόνο με αίτηση αφού ολοκληρωθεί η υπαγωγή. Όλα αυτά πρόλαβα και τα είδα λίγο πριν με πετάξει έξω το σύστημα όπως γίνεται συνέχεια από την προηγούμενη Τετάρτη εδώ στην Κέρκυρα. Και αφού είχα πατήσει το κουμπί για να δηλώσω παλαιότερη πληρωμή ύψους 6479,60 και που αν έκανα λάθος και αντί για κόμμα έβαλα τελεία στο δεκαδικό τον έχω κάψει τον άνθρωπο...

Κάτι τέτοια γίνονται και έχω νοσταλγήσει την ουρά στην Πολεοδομία...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μας θα σκασουμε αργα ή γρηγορα! Το θεμα ειναι αν θα προλαβουμε να φαμε γαλοπουλα ή οχι.. Μια ερωτηση: εχετε προχειρο το φεκ που αναφερει τη παραταση που ειχε δωθει για το Δεκεμβρη; Μηπως εκει γραφει κατι.. Εγω δε το εσωσα και για καποιο λογο δε μπορω να το ξαναβρω.. Νομιζω ηταν στο Ν4030, κοιταω τα αρθρα αλλα μαλλον τα εχω παιξει και δε βλεπω μπροστα μου.. Λογικα παντως η ημερομηνια της εφαπαξ καταβολης πρεπει να παιρνει την αντιστοιχη παραταση οπως και οτι αλλο αφορα το νομο.. Δε νομιζω οτι λεω κατι παραλογο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Εχει γινει η πληρωμη του παραβολου εδω και δυο μηνες.

Θελω να πληρωσω το ολο το υπολοιπο ποσο εφαπαξ όμως λόγω αλλαγων στα τετραγωνικα που θελω να κανω, το συστημα δεν μου τα αλλαζει. Κραταει το παλιο προστιμο.Θα πρεπει να ξανακανω υποβολη νεα?

 

Αν πατήσεις ξανά υποβολή σου πετάει ένα νέο παράθυρο όπου υπολογίζει παλιά και νέα πρόστιμα, δοκίμασε το είναι ακίνδυνο γιατί χρειάζεται διπλή επιβεβαίωση για την υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

. Μια ερωτηση: εχετε προχειρο το φεκ που αναφερει τη παραταση που ειχε δωθει για το Δεκεμβρη;

Δεν υπάρχει ΦΕΚ, απλώς μια ανακοίνωση στο σάιτ του ΥΠΕΚΑ, μην ψάχνεις άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις η εχει παρομοια περιπτωση.

 

Τι γινεται σε περιπτωσεις που εχουν ηδη ολοκληρωσει την διαδικασια και εχει πληρωθει εφαπαξ το ποσον αλλα δεν εχουν συμψηφιστει ποσα απο παλαιοτερα προστιμα επειδη οταν εγινε η ρυθμιση δεν υπηρχε προβλεψη στο προγραμμα του ΤΕΕ για συμψηφισμο ποσου απο παλαιο προστιμο.

πως αντιμετωπιζονται αυτες οι περιπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι πρέπει να ενημερώσεις το ΤΕΕ εγγράφως και ίσως σου τα περάσουν αυτοί (ως διαχειριστές του συστήματος).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.