Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ενοικίαση


trianthis

Recommended Posts

Ικαρε έχεις δίκιο... ώρες ώρες σας χάνω....

αφού διάβασα διαγώνια τις 22 σελίδες μηνυμάτων κατάλαβα ότι:

1. ο αριθμός ΠΕΑ στο μισθωτήριο είναι προαιρετικός

2. η έκδοση ΠΕΑ παραμένει υποχρεωτική αλλά κανείς δεν την ελέγχει...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες.....Αλλά τα πρόστιμα περιμένουν στη γωνία. Εχε το αυτό υπόψιν σου και τόνισε το στους πελάτες σου ώστε και εσύ μήπως βγεις κερδισμένη και αυτοί μην έχουν τρεχάματα αύριο μεθαύριο...

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα εισαι, ας μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας.

Προστιμα δε θα υπαρξουν πουθενα και για κανενα λογο

Αυτο το λεμε στους εξω μηπως και τους εκφοβισουμε και συμμορφωθουν στο Νομο (εντελως Ελληνικο, να εκφοβιζεις καποιον για να συμμορφωθει στο Νομο)

 

Προφανως και υπαρχουν τεραστια συμφεροντα που κρυβονται πισω απο μια τετοια κινηση, οπως και η αρνηση του ΥΠΟΙΚ να διορθωσει το λαθος, κατι που μου δειχνει πως δεν προκειται ουτε για λαθος ουτε για αμελεια αλλα για σκοπιμη ενεργεια....

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου και εγώ έτσι πιστεύω.. Απλά προσπαθούμε να ψαρέψουμε κανέναν μπας και πάρουμε κανα φράγκο :) :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα συνάδερφοι,έχω ενα ΠΕΑ να εκδώσω σε διαμέρισμα του οποιου η αδεια εχει χρονολογια 1976 με στοιχεια στην αδεια του πατερα του ιδιοκτητη,ο οποιος απεβιωσε και περασε στον πελατη.εγω σαν στοιχεια αδειας βαζω ο,τι βλεπω στην αδεια?δηλ τα στοιχεια του πατερα του ιδιοκτητη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.