Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τακτοποίηση (μεγάλου) φωταγωγού.


Recommended Posts

Καλησπέρα ak2.

Τις προάλλες, εγώ σου πρότεινα αυτό το λινκ. Δεν ξέρω αν το διάβασες;

Προσωπικά υποστηρίζω πως η συναίνεση των συνιδιοκτητών είναι προαπαιτούμενο. Άλλοι διαφωνούν επιχειρηματολογώντας ανάλογα.

Κανείς μας δεν είναι δικαστής - εσύ πράξε όπως επιθυμείς.

 

Για την τελευταία σου ερώτηση: Όχι δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί το ποσοστό του επί των κοινοχρήστων γιατί η ιδιοκτησία επί αυτών είναι αδιαίρετη. Θα σου υποδείξω μία απλή αναλογία: αδιαίρετο είναι και ένα διαμέρισμα που αποτελεί μία οριζόντια ιδοκτησία. Αν ένα ζευγάρι κατέχει αυτό το διαμέρισμα εξ ημισίας, δε σημαίνει ότι ο ένας κατέχει την κουζίνα, το μπάνιο και το σαλόνι και ο άλλος τα υπόλοιπα. Κατέχουν εξ αδιαιρέτου όλους τους χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα sagiasd.

Το γνωρίζω ,το διάβασα το θέμα απλώς λέω αν έχει υπάρξει κάποια εξέλιξη που δεν έχω αντιληφθεί η αν η περίπτωση μου έχει κάποια λύση. Έχει γίνει αντιληπτό ότι θέλει 100% συναινέσει , δυστυχώς νομίζω ότι για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεται η προχειρότητα αυτών των νόμων....

Link to comment
Share on other sites

Και μία ακόμη ερώτηση.... Διανέμοντας τις υπεύθυνες δηλώσεις αποδοχής σε (όλους) τους συνιδιοκτήτες, αρκεί απλή υπογραφή, ή πρέπει να πάνε σε ΚΕΠ για το γνήσιο;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ΚΑΝΑ! Πάντα χαίρομαι όταν σε "συναντάω"! Υπάρχει περίπτωση "ανήμπορου" στην πολυκατοικία, που δεν μπορεί να πάει σε ΚΕΠ ή Α.Τ. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά

 

ε αυτόν θα τον βάλεις να υπογράψει και επιπλέον ειδικά για αυτόν

 

και να γράψει και το ονοματεπώνυμό του από κάτω (αρκεί-πας με γραφολογική εξέταση στην ακραία περίπτωση)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.