Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παγκοσμια πρωτοτυπια!!!


Recommended Posts

Δηλαδη συναδερφοι εκει που καταληξαμε ειναι να σφαζομαστε μεταξυ μας αντι να διαμαρτυρηθουμε σαν σωστοι επαγγελματιες και σοβαροι ανθρωποι????τι παει να πει ενα ευρω και χιλια ευρω???δηλαδη εχει λυθει ΟΛΟ το θεμα και μας μενει ποσα θα παρουμε???το διαιρει και βασιλευε το γνωριζετε??ΗΜΑΡΤΟΝ!!ας παρει ο καθεις οτι θελει και ας δεχτει και τις συνεπειες και τελος!!εγω θελω να μου πειτε τι νομικη καλυψη εχουμε σε περιπτωση δικαστηριου με τςι ερωτοαπαντησεις???δλδ τι θα πω εγω???σορρυ κ.προεδρε αλλα σε κατι ερωτοαπαντησεις του υΠΕΚΑ που ελεγαν αλλα αντι αλλων εγω στηριχθηκα???μια γ...εγκυκλιος εχει βγει ολη και ολη και τα λοιπα θεματα χρηζουν ερμηνειας!!επισης σημερα εβγαλε ο αξιοτιμος προεδρος ανακοινωση ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ γιατι νεο νομοσχεδιο καταργει τις πειθαρχικες κυρωσεις και τις εισφορες επι της νομιμης...οτι μας συμφερει δηλαδη...

 

Το έχω ξαναπεί και πραγματικά το πιστεύω....

Έτσι που είναι ο Νόμος που καλούμαστε να εφαρμόσουμε, ακόμα κι αν κάποιος προσπαθήσει να μας επιρρίψει ευθύνες για λάθος υπολογισμό προστίμου ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το καταφέρει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η αληθεια ειναι οτι ο εκνευρισμος ειναι αναμενομενςο διοτι με αυτα και τα αλλα δινουμε λαθος πληροφοριες και θα φαμε ξυλο απο τους πελατες εγω για εκει το βλεπω!!!και οσο δεν υπαρχουν εγκυκλιοι και αποφασεις οι ερωτοαπαντησεις εμενα δεν με καλυπτουν διοτι ο καθεις ερμηνευει κατα βουληση εγω αυτο βλεπω..αφηστε που εμ τοσο μπαχαλο χανουμε και τα προφανη!!!!στο τελςο θα ξεχασω και οσα με κοπο εμαθα πανω σε αυτη την δουλεια....
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί και πραγματικά το πιστεύω....

Έτσι που είναι ο Νόμος που καλούμαστε να εφαρμόσουμε, ακόμα κι αν κάποιος προσπαθήσει να μας επιρρίψει ευθύνες για λάθος υπολογισμό προστίμου ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το καταφέρει....

Αγαπητη μου Kapa ο πελατης μπορει να σου ριξει ευθυνη...και μετα τρεχα εσυ και απεδειξε οτι εισαι μηχανικος τοσα χρονια και δεν εξαπατησες αλλα εξαπατηθηκες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη μου Kapa ο πελατης μπορει να σου ριξει ευθυνη...και μετα τρεχα εσυ και απεδειξε οτι εισαι μηχανικος τοσα χρονια και δεν εξαπατησες αλλα εξαπατηθηκες!!!

 

Πραγματικά πιστεύεις ότι είναι ΔΥΣΚΟΛΟ να το αποδείξεις ??????????????? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πιστεύεις ότι είναι ΔΥΣΚΟΛΟ να το αποδείξεις ??????????????? :mrgreen:

κοιτα βασικα δεν θελω να φτασω στο σημειο να πρεπει να το αποδειξω...αν ειναι για εναν νομο να φανω αναξιοπιστη και ασχετη σε καμια εικοσαρια πελατες να χ...τις αποδειξεις!δεν μπορω να λεω πχ προστιμο 10000 και μετα σορρυ ηρθε μια ερωτοαπαντηση σας το κανω 15000 κτλ...γιαυτο να σου πω την αληθεια καθοδηγουμε απο τα προφανη και αφηνω τις πολυ ρηξικελευθες ερμηνειες...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι τοσο ο πελατης οσο να αποδειξεις την αθωοτητα σου στους αρχοντες του ΥΠΕΚΑ και του ΤΕΕ που θα σε τραβανε στα πειθαρχικα και θα εχουν ετοιμες απαντησεις του παραλογου σε οτιδηποτε προσπαθησουμε να ισχυριστουμε.....

Link to comment
Share on other sites

για να σου δωσω παραδειγμα...λενε στςι νεες ερωτοαπαντησεις οτι το υπογειο ασχετα χρησης παει με συντελεστη 0.5..και σε ερωτω εγω..θα μπορει να μεταβιβαστει ως κατοικια αν ειναι δηλωμενο ως βοηθητικςο χωρος???οεο????

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλά αν είναι δηλωμένος ως χώρος κύριας χρήσης σε υπόγεια στάθμη θα μπορεί. Αρκεί να είναι αυτό που δηλώνεται.

η απαντηση λεει οτι παει με συντελεστη 0,5 αρα δηλωνεται σαν βοηθητικος στο φυλλο καταγραφης..εγω θα γραψω στην περιγραφη κατοικια εννοειται αλλα ο συμβολαιογραφος θα καλυφθει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα συμβολαιογράφου. Μετα την τακτοποιηση θα χρειαστει βεβαιωση νομιμοτητας μηχανικου (για κατοικια). Αν βρεθει μηχανικος να το κανει, ο συμβολαιογραφος δεν εχει επιλογη παρα να το δεχθει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.