Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σε δημόσια διαβούλευση η αναμόρφωση του ΠΔ χρήσεων γής


achille

Recommended Posts

ολες οι διαβουλευσεις ειναι προσχηματικες...............ουτε , κομμα δεν αλλαζει απο τον εκαστοτε νομο.............μας κοροιδευουν.......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι σίγουρο... και έχουν και το θράσος να γράφουν μετά στην αιτιολογική ότι στην δημόσια διαβούλευση τα σχόλια ήταν λέει "θετικά"!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι συναδελφε..........στην αρχη πριν τους μαθουμε , μπαιναν δεκαδες και γραφαν εμπεριστατωμενες προτασεις...............

 

τωρα μπαινουν 1,2 που μαλλον βαριουνται και γραφουν για πλακα........

 

και καλα κανουν , μονο στην πλακα πρεπει να τους παιρνουμε , αφου μας κοροιδεουν........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από ότι κατάλαβα ότι με αυτό το άρθρ 14 του νέου ΠΔ θα καταργησουν τελικά την εκτός σχεδίου δόμηση. Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι πήρε κι αυτό παράταση. Τι να πω, λογικά αμέσως μετά θα πάει στην βουλή για 1-2 μέρες και μετά δημοσίευση σε ΦΕΚ. Τέλος του μήνα το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από ότι κατάλαβα ότι με αυτό το άρθρ 14 του νέου ΠΔ θα καταργησουν τελικά την εκτός σχεδίου δόμηση. Εσείς τι λέτε?

Αυτή την εντύπωση είχα και εγώ με το πρώτο διάβασμα αλλά μάλλον αυτό που εννοει είναι ότι όταν έχουμε ΓΠΣ ή ΣΧΟΟΑΠ με κάποιο τμήμα της εκτός σχεδίου - οικισμού περιοχής που έχει χαρακτηριστεί ΠΕΠ τότε αυτό το τμήμα έχει τους ανάλογους περιορισμούς δόμησης που αναφέρει το άρθρο αυτό.Συμφωνείται ή εγώ το διαβάζω όπως με συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.