Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα αρχιτεκτονικής σχεδίασης "ΚΤΙΡΙΟ".


Recommended Posts

Θα επιμεινω σ' αυτο που ανακοινωσα σε προηγουμενη ενοτητα.

Για οποιον(-α) συναδελφο ενδιαφερεται να σχηματισει μια καλη εικονα για τις δυνατοτητες της εφαρμογης "ΚΤΙΡΙΟ" , μπορουμε να στειλουμε ενα cd με το Demo (καθως και το εγχειριδιο χρησης), με δικα μας τα εξοδα αποστολης . Στειλτε με e-mail τα στοιχεια σας για την αποστολη ...

Τωρα για φωτογραφιες και εικονες διαφωνω ... αυτη τη στιγμη δεν εξυπηρετει σε τιποτα. Πολυ συντομα (το καλοκαιρι μας πηγε πολυ πισω !!!)

θα ειναι ετοιμο το site www.cadline.gr απ' οπου θα μπορειτε να δειτε περισσοτερα πραγματα.Θα γινει σχετικη ανακοινωση ...

Για τον συναδελφο akis73 θα ηθελα να επισημανω τα παρακατω :

- Ο τοιχος στην εκδοση 2006 ειναι ενα αντικειμενο με πολλες δυνατοτητες και δεν εχει καμμια σχεση με τις απλες γραμμες των προηγουμένων εκδοσεων. Παρ' ολα αυτα η ευκολια που ειχε καποιος στις προηγουμενες εκδοσεις, σχεδιαζοντας αρχικα με απλες γραμμες να τις μετατρεπει στο τελος σε τοιχους, υπαρχει και στην εκδοση 2006 απλα δεν εχει μπει ακομη στα μενου.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πάντως στους δημιουργούς της εφαρμογής που δείχνουν τόσο ενδιαφέρον να ενημερώσουν...αλλού παρακαλάμε να γίνεται το αντίστοιχο..Καλή επιτυχία στο πρόγραμμά σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Και πάλι γεια σας ! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να πω την άποψη μου πάνω στο θέμα. Δουλεύω το κτίριο δυο χρόνια και ενώ είναι σχετικά καλό πρόγραμμα (αν και δεν έχω άλλες εμπειρίες εκτός του autocad) έχει αρκετά προβλήματα. Καταρχάς ενώ το αγόρασα γρήγορα και μου το δώσανε γρηγορα,πληρωσα μια έκδοση και μου έφεραν προηγούμενη με την δικαιολογία ότι η νέα (που πλήρωσα) δεν ήταν ακόμα τελειωμένη και ότι είχε κάποια προβλήματα. Μου έδωσαν γραπτή υπόσχεση ότι εντός του μήνα θα μου έφερναν την σωστή. Από τότε πέρασαν δυο χρόνια και πουθενά νέα έκδοση και ούτε που ενδιαφέρθηκε κανείς να με ενημερώσει για το τι έγινε. Ας μην πολυλογώ. Το θέμα παραμένει ότι το πρόγραμμα βγάζει προβλήματα (σώζεις και όταν μετά ανοίγεις την δουλεία σου συχνά δείχνει λάθος και …δεν ανοίγει),κανείς δεν μου έδειξε πώς λειτουργεί (και δεν καταλαβαίνω γιατί το εγχειρίδιο πρέπει να μου δοθεί σε pdf και ..εκτύπωσε το ,αν θες…δεν το πληρωσα?δεν θα έπρεπε να μου δοθεί σε μορφή «βιβλίου»?),και πάνω απ’όλα η αδιαφορία των υπευθύνων με φέρνουν σε θέση να μην το προτείνω σε όποιον ενδιαφέρεται.

 

Παρατήρηση: Τα Greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ.

Για να διορθώσετε το μήνυμά σας κάνετε κλικ στο "edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

lia1 καλώς ήρθες, αλλά κάνε τον κόπο να διαβάσεις σε παρακαλώ τους Κανόνες Συμμετοχής από εδώ:

http://www.michanikos.gr/announcement.php?f=42&a=1,

όπου θα δεις ότι απαγορεύονται οι λατινικοί χαρακτήρες.

Στη συνέχεια εάν μπορείς κάνε τη μετατροπή.

Καλή περιήγηση!

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά τα 2 χρόνια δεν είχες καμιά επικοινωνία με την εταιρεία; Πλήρωσες για κάτι που ΔΕΝ στο δώσανε και δεν τους πήρες ένα τηλέφωνο; Αγόρασες πρόγραμμα για να κάνεις τη δουλειά σου και ΔΕΝ ρώτησες αν στην τιμή πληρώνεις κάποιες ώρες εκπαίδευσης;

Ομολογώ πως δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι γίνανε έτσι ακριβώς τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδιότητα του μέλους της ομάδας ανάπτυξης του λογισμικού "ΚΤΙΡΙΟ" και για όσα αναφέρεται το μέλος lia1 , δηλώνω τα παρακάτω :

Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί κάποιος που αγοράζει ένα κατά δήλωσή του "

...σχετικά καλό πρόγραμμα ..", το οποίο όμως είναι τόσο καλό που δεν φορτώνει αρχεία

(συγκεκριμένα αναφέρεται ότι " .. ανοίγεις την δουλειά απλά δινει error και...δεν ανοίγει

" ), ΔΕΝ επικοινωνεί για διάστημα ΔΥΟ ΕΤΩΝ!!! με τους κατασκευαστές του προγράμματος

ώστε να λύσει το πρόβλημά του. Η συμπεριφορά αυτή θυμίζει τακτικές χρηστών παράνομου

λογισμικού. Εμείς θεωρούμε ότι ο/η χρήστης είναι νόμιμος και δηλώνουμε το αυτονόητο, ότι

δηλαδή πρέπει να επικοινωνήσει μαζί μας (www.cadline.gr) , ώστε να μπορέσουμε

να τον/την βοηθήσουμε υπεύθυνα και αποτελεσματικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ!!!

 

Παρατήρηση: Τα Greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με αυτό το πρόγραμμα; Το κτίριο δουλέυει πάνω στο Autocad. Εγώ έχω για σχεδιαστικό πρόγραμμα το intellicad της 4Μ. Υπάρχει η δυνατότητα να δουλέψει το κτίριο πάνω σ' αυτό το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και στην εκδοση IntelliCAD 6.4 PRO , το ΚΤΙΡΙΟ δεν μπορεί αυτή τη στιγμή να "τρέξει". Επειδή απ' οσα εχω δεί , υπάρχουν σοβαρές προσθήκες στο περιβάλλον του IntelliCAD ,πλησιάζοντας αρκετά το AutoCAD , περιμένουμε τις επόμενες εκδόσεις για να μπορέσουμε να "τρέξουμε" το ΚΤΙΡΙΟ σ' αυτό το περιβάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.