Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιξε ξανά η διαδικασία Πιστοποίησης Προσωρινών Επιθεωρητών από το ΥΠΕΚΑ


savas76

Recommended Posts

ξερει καποιος πως μπορω να ζητησω να μου δωσουν τους κωδικους μου γιατι τους εχασα!! που μπορω να ζητησω νεα αποστολη?

 

Χρήσιμες Ερωτοαπαντήσεις για τους Ενεργειακούς Επιθεωρητές

6. Έχω ξεχάσει τους κωδικούς μου. Τι πρέπει να κάνω;

 

Για τεχνικά ζητήματα που αφορούν στη λειτουργία του πληροφοριακού συστήματος www.buildingcert.gr πρέπει

να στείλετε e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται ότι θέλουν να μαζέψουν τα 150 ευρώπουλα από το παράβολο που απαιτείται για να πάρεις άδεια προσωρινού επιθεωρητή και μετά από κανένα μήνα αφού θα έχουμε πληρώσει και ένα σκασμό λεφτά για τα σεμινάρια θα ανακοινωθούν οι ημερομηνίες εξετάσεων για τους μόνιμους...

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές πως η ύλη για τους μόνιμους δεν είναι έτοιμη και θα αργήσει να είναι έτοιμη.

 

Το πιο πιθανό σενάριο είναι να πίεσαν ώστε να ανακοινωθεί η διαδικασία των μόνιμων για να σταματήσει η γκρίνια, αλλά τώρα βλώπουν πως δεν τους βγαίνει και θα αργήσει πολύ, οπότε ξαναζητάνε μόνιμους

Link to comment
Share on other sites

η ολη πολιτικη του ΤΕΕ στο θεμα των ενεργειακων επιθεωρησεων , περιγραφετε με τον ακρως επιστημονικο ορο , ΄΄άρες μαρες κουκουναρες΄΄΄..............

 

συμφωνησε στην εμμεση υποβαθμιση των πτυχιων πολυτεχνιου ,μεταπτυχιακων (αφου μας αναγκαζει να παρακολουθησουμε σεμιναρια απο ΚΕΚ)

Συμφωνησε για οριο εμπειριας για πρωτη φορα στην ιστορια του.....(αληθεια γιατι ο μηχανικος που εχει δικαιωμα να μελετησει κατασκευη κτηριου, ΗΜ ,ΚΕΝΑΚ , δεν μπορει να επιθεωτησει μια γκαρσονιερα ;;;;;;;;;;;

συμφωνησε στον θεσμο των προσωρινων που προκαλει και προκαλεσε μεγαλη επαγγελματικη ζημια σε χιλιαδες μηχανικους.........ιδιως ΗΜ,ΜΜ ,που δεν εχουν και τον μποναμα των αυθαιρετων..............

 

 

αντι μετα απο εναμιση χρονο να σοβαρευτουν και να επισπευσουν τον ορισμο μονιμων επιθεωρητων , επεδιωξαν νεα φουρνια προσωρινων........ειναι γνωστο οτι το ΤΕΕ το ζητησε απο το ΥΠΕΚΑ..........

 

ας τους ξαναψηφισουμε

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, αν και φανταζομαι την απαντηση αλλα θελω επιβεβαιωση.. πως αποδεικνυεται η εμπειρια μας αν δεν εισαι μισθωτος ως μηχανικος σε καποια αντιστοιχη εταιρια; προσωπικα ειμαι στο πεμπτο χρονο, και δε μπορω να αποδειξω κανενα με το προηγουμενο τροπο και φυσικα δε θα μπορουσα ουτως η αλλως να συμμετασχω αλλα θα ηθελα να ξερω..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το διευκρινιζει η ανακοινωση ΥΠΕΚΑ..........:δηλαδη Δελτία Παροχής Υπηρεσιών, αντίγραφα στελεχών Οικοδομικών Αδειών........

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με την αποδεδειγμένη εμπειρία είναι ΜΕΓΑΛΟ ανέκδοτο........Να μας κλαίνε και οι ρέγγες.

Φυσικά το ΤΕΕ έχει κατεβάσει παντελόνια στο ΥΠΕΚΑ, που παίζει μόνο του και κάνει ότι του κατέβει.....Και να'ξερε να πω........

Link to comment
Share on other sites

εγω να θεωρησω σωστη την κινηση ΥΠΕΚΑ , η οποια εγινε προφανως σε συμφωνια με το ΤΕΕ.........

 

ας μου πει καποιος φωστηρας ,γιατι ο κατα το ΥΠΕΚΑ , απειρος , ανικανος να επιθεωρησει μια γκαρσονιερα μηχανικος εχει δικαιωμα να μελετησει την κατασκευη της και να κανει και ΚΕΝΑΚ..........η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..........

 

παντως κακως ασχολουμαστε ικαρε, εμενα επαγγελματικα με συμφερει κιολας......οι αμεσοι ενδιαφερομενοι οι νεοτεροι , ουτε διαμαρτυρονται, οι περισοτεροι ουτε ξερουν τι συμβαινει......ψαχνουν ημεριδες για δουλειες στο τζατζικισταν , πακισταν..........δεν λεω Αυστραλια γιατι εκει παλιωσε το αστειο..........

Edited by savas76
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.