Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλιακή υποβοήθηση θέρμανσης


prevention

Recommended Posts

https://sites.google...liake-thermanse

 

Το κόστος 6000 Ευρώ για σπίτι 115 τ.μ συμφέρει η επενδύσει..

 

Έχω VIESSMANN Λέβητα πετρελαίου καταναλώνουμε 3 τόνους πετρέλαιο και σκέπτομαι θέρμανση με χρήση ηλιακών συλλεκτών (Ηλιοθέρμανση ) είναι αποδοτικά ώστε να κατεβάσουμε την κατανάλωση πετρελαίου έστω στο μισό.

 

Θα έχει ικανοποιητικά αποτελέσματα και συνδυασμό με τον VIESSMANN .

 

Ευχαριστώ,

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα στο προφίλ σας, όπως ζητούν οι κανόνες συμμετοχής.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρώ τραγικά λίγο το ποσό των 6000 για να φτιαχτεί μία τέτοια εγκατάσταση.

Ενεργειακή απολαβή μπορείς να δείς εδώ στο κεφάλαιο 3 βάση δημοκρίτου.

Νομίζω ότι πρέπει να δοθεί βάση στην απολαβή των πιο κρύων μηνών του χειμώνα και όχι της άνοιξης που έτσι και αλλιώς η ζήτηση είναι σαφώς πιο περιορισμένη.

Edited by aithilenio
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Περιμεντε και μπορει να επιβληθει απ τ εταιρους μας να βαλουνε κατι τις στ τιμη στ πετρελαιο για την επιδοτηση τους..

Link to comment
Share on other sites

1 Έχω VIESSMANN Λέβητα πετρελαίου καταναλώνουμε 3 τόνους πετρέλαιο και σκέπτομαι θέρμανση με χρήση ηλιακών συλλεκτών (Ηλιοθέρμανση ) είναι αποδοτικά ώστε να κατεβάσουμε την κατανάλωση πετρελαίου έστω στο μισό.

Θα έχει ικανοποιητικά αποτελέσματα και συνδυασμό με τον VIESSMANN .

Θέλω να κατεβάσω την κατανάλωση πετρελαίου έστω στο μισό.

 

2 Της μέρες που έχει ήλιο θα ζεσταίνει το νερό και θα κρατάει τα δομικά στοιχειά ζεστά

 

Μιλάμε για Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου-Ιανουαρίου έτσι Κεντρική Μακεδονία Γιαννιτσά

 

 

Χωρίς πολλά λόγια νομίζω γενικά σαν ιδέα η σκέψη της ηλιοθερμίας είναι σωστή αλλά στην πράξη

Τη μου θα μου προτείνετε για να κατεβάσω την κατανάλωση πετρελαίου ..

 

 

Σας Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο thread καποιος εγραψε οτι ''η κριση δημιουργει ευκαιρειες''.

Εγω λοιπον θα σου προτεινα σε περιοδους κρισης να μην ανοιγεις το στομα σου γιατι το ψαρι που ανοιγει το στομα του πιανεται...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις γίνεται.Το θέμα είναι που συμφέρει να γίνει και αυτό εξαρτάται από πολούς παράγοντες. Τοποθεσία, προσανατολισμός, ελεύθερες επιφάνειες, βαθμοημέρες θέρμανσης κλπ. Το αν τελικά συμφέρει ή όχι αποτελεί προϊόν μελέτης και όχι υποσχέσεων διάφορων πωλητών-αντιπροσώπων-website. Πρέπει λοιπόν να απευθυνθείς σε μηχανικό με ανάλογη πείρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπό προϋποθέσεις (περιοχή, επιφάνεια στέγης ή δώματος, ανάγκες θέρμανσης...και πολλά άλλα)

 

Απόσβεση συνήθως (πολύ γενικά) γίνεται σε χροοόνια.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.