Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπόγειο με μια πλευρά ξεμπαζωμένη


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΥΠΟΓΕΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΞΕΜΠΑΖΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΧΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΣΕ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ

ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΤΟΥ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΧΡΗΣΗΣ?

 

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Εdit-Επεξεργασία" και διορθώστε. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι ότι ΟΧΙ και μάλιστα πρέπει να βάλεις και μιά παράβαση γιά το μη μπαζωμένο τμήμα.

Πρόσεξε όμως! Εάν η άδεια του ισογείου ήταν γιά ενοικιαζόμενα δωμάτια ΔΕΝ τικάρεις την αλλαγή χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

τελίκα παίρνει 0.5?

η άδεια είναι για ενοίκιαζομενα δώματια στο ισόγειο στο υπόγειο ήταν αποθήκη δηλώνω την αλλάγη χρήσης?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια παρόμοια περίπτωση αλλά είναι ξεμπαζομένο από δύο μεριές και πιστεύω ότι πρέπει να βάλω και σε αυτήν την περίπτωση 0,5 για τον λόγο ότι η απάντηση του υπεκα δεν αναφέρει την μια πλευρά αλλά την στάθμη που βρίσκεται, η οποία είναι αυτή του υπογείου. Ποια είναι η γνώμη σας;

Edited by Alazari
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια παρόμοια περίπτωση αλλά είναι ξεμπαζομένο από δύο μεριές και πιστεύω ότι πρέπει να βάλω και σε αυτήν την περίπτωση 0,5 για τον λόγο ότι η απάντηση του υπεκα δεν αναφέρει την μια πλευρά αλλά την στάθμη που βρίσκεται, η οποία είναι αυτή του υπογείου. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

 

'Ετσι είναι... Πληρώνεις απλώς την επιπλέον παράβαση για το ξεμπάζωμα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρίσκομαι σε δίλλημα γιατί απο το ΤΕΕ, και σημερα συγκεκριμένα, μου ειπαν ότι έκαναν διευκρινιστική ερώτηση για αυτην την ερώτηση και τους είπαν οτι παίρνει 0,5 στην περίπτωση που εχεί ξεμπαζωθεί η μια πλευρα, με την λογική οτι αυτό εγινε για λειτουργικούς λόγους (για να μπορει να λειτουργεί σαν κυριος χώρος.) Από αυτά που διαβάζω στην απάντηση του ΥΠΕΚΑ όμως, άλλα καταλαβαίνω. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να εμπιστευθούμε μια οδηγία που παίρνουμε προφορικά από το ΤΕΕ, η οποία διπλασιάζει τα πρόστιμα. Ποία είναι η γνώμη σας και αν καποιός έχει καποια διαφορετική ενημερωση ας μας πει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.