Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιεστικό νερού


Recommended Posts

Καλημέρα, μπορείτε να μου προτείνετε πιεστικό νερού για ένα συγκρότημα κατοικιών σε περιοχή με πρόβλημα στην πίεση του νερου? Πρόκειται για 6 διαμερίσματα που συνολικα έχουν 35 βρύσες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Σεμπάστιαν...

Να ρωτήσεις πως γίνεται ο υπολογισμός, να ζητήσεις τεχνικές πληροφορίες, να ψάξεις προδιαγραφές, το καταλαβαίνω...

Αλλά, τι λόγο έχει κάποιος να σου απαντήσει σε αυτή την ερώτηση;

Και, ειλικρινά, αν κάποιος σου απαντήσει, θα τον πιστέψεις;

Link to comment
Share on other sites

Δες την αντίστοιχη ΤΟΤΕΕ. Θα σε κατατοπίσει σε μεγάλο βαθμό ως προς τον υπολογισμό.

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά ενα μοτέρ θέλω να πάρω, δηλαδή αμα πήγαινα σε ένα μαγαζί τα ίδια δε θα έλεγα στον πωλητή για να μου προτείνει τι να αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Να επιλυθεί το δίκτυο με την μέθοδο Hardy-Cross...

Τι μου θύμησες τώρα....

 

Sebastian Leto το 6 διαμερίσματα 35 βρύσες δεν λέει κάτι από μόνο του. Είναι σαν να σου λέω 7 αυτοκίνητα 28 ελαστικά.

Link to comment
Share on other sites

2 όροφοι κτίριο είναι, 10 μετρα υψος την πιεση του δικτυου δε την ξερω μόνο την ενδειξη στο μανομετρο του αυτοματου πληρωσεως γνωριζω που ειναι στα 1,6 bar. Eίναι εξοχικά που σημαίνει ότι τα Σαββατοκύριακα μετά το μπάνιο το μεσημέρι θα γίνεται χαμός απο ζήτηση νερου. Μπορείτε να μου πείτε μπου μπορω να ψαξω για να βγαλω ακρη τι πρεπει να αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μπορει να μου δωσει καποιος λυση στο ποσα λιτρα α πρεπει να ειναι το δοχειο του πιεστικού? Τα περισσότερα ειναι στα 24 λίτρα, θα προλαβαινει το δοχειο να γεμιζει το νερο οταν θα κανουν 3 διαμερισματα ταυτοχρονα μπανιο?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ ένα πολύ παρόμοιο ερώτημα που βρήκε απάντηση .

 

Μάλιστα διατυπώνονται και άλλοι προβληματισμοί που ίσως σας βοηθήσουν να ψάξετε ενδελεχώς κάποιες ειδικές παραμέτρους.

Edited by skafos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.