Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόδοση τριμηνιαίου ΦΠΑ μέσω τραπέζης


Recommended Posts

καλημέρα

μηπως γνωρίζεται πως μπορει καποιος να αποδόση το φ.π.α μεσω τραπέζης για να αποφύγει την ταλαιπωρία της εφορίας?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις internet banking μέσω κάποιας τράπεζας;

Αν δεν έχεις κάνε μια αίτηση στην τράπεζα που συνεργάζεσαι για να αποκτήσεις πρόσβαση, κωδικούς κ.λπ.

Αν συνεργάζεσαι με την Αττικής αυτό γίνεται και ηλεκτρονικά ΕΔΩ.

Για την Πειραιώς δες ΕΔΩ.

Για την Alpha δες ΕΔΩ.

Για την Εθνική νομίζω ότι πρέπει να πας στο υποκατάστημα που συνεργάζεσαι.

Για την Eurobank δες ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

Η Εθνική έχει κατά τη γνώμη μου τις χειρότερες υπηρεσίες web banking ενώ αντιθέτως τις καλύτερες τις έχει η Winbank της Πειραιώς.

Βέβαια εγώ πάντα θα υποστηρίζω τη "δική" μου τράπεζα ως μηχανικός μέλος του ΤΣΜΕΔΕ, την Αττικής. :D

Link to comment
Share on other sites

Η Εθνική έχει κατά τη γνώμη μου τις χειρότερες υπηρεσίες web banking ενώ αντιθέτως τις καλύτερες τις έχει η Winbank της Πειραιώς.

 

η Πειραιώς

όταν μεταφέρω με web banking χρήματα από λογαριασμό μου σε άλλη τράπεζα σε λογαριασμό μου στην Πειραιώς

με χρεώνει extra 2 ευρώ

 

μάλλον δυσαρεστείται που παίρνει τα ωραία μου λεφτουδάκια

επίσης για να ανοίξεις λογαριασμό web banking υπάρχει χρέωση

 

για άλλες τράπεζες δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ζητήσει κωδικούς για την Winbank πριν από χρόνια βέβαια δεν είχε καμιά χρεώση. Η Εθνική σου χρεώνει ~6€ το μηχανάκι για τους κωδικούς. Η Αττικής 0€.

 

Για μεταφορά χρημάτων μεταξύ λογαριασμών της ίδιας τράπεζας νομίζω ότι κανείς δε χρεώνει. Αντιθέτως όλοι νομίζω ότι χρεώνουν όταν αυτό γίνεται μεταξύ λογαριασμών διαφορετικών τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάντως μπορείς να πληρώσεις ΦΠΑ και στην Εθνική τράπεζα αν για κάποιο λόγο δεν σε βολεύει το e banking

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.