Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποζημιωσεις σε περιπτωση μη εκδοσης αδειας


Recommended Posts

εστω και έτσι: καλόπιστα έρχεται σε σένα, γιατί σε επέλεξε και σε εμπιστεύτηκε

άρα εχεις πάρει τουλάχιστον το 50%.

εδω ο συναδελφος είχε παρει 0.0€ για την δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οφειλεις να του παραδωσεις την αδεια σωστη απο την πολεοδομία όσες φορες και να χρειαστει διορθωση. είναι δικό σου λαθος αν εχει λαθη!

Link to comment
Share on other sites

Ο πελατης βεβαια αν σε εχει εξοφλησει οπως συμβαινει με σενα και μπλεξεις με την πολεοδομια για δικο σου λαθος ή γιατι πεσεις σε κανεναν τοτε ο πελατης φανταζομαι θα εχει καθε δικιο να πει οτι πηγα σε ενα μηχανικο σκιτζη να μου κανει την μελετη , του εδωσα ολα τα λεφτα μπροστα και μετα εκανε 200 χρονια να μου βγαλει την αδεια.....

 

και σε ελευθερη μεταφραση αυτο κυκλοφορη ως οτι ο ταδε μηχανικος μου πηρε τα λεφτα και μετα εξυνε τα @@@ του και εκανε 200 χρονια να τελειωσει γιατι μαλλον ειναι ασχετος και ισως λαδωσε για να τελειωσει την δουλεια και ποιος ξερει που εμπλεξα τωρα.

 

Για αυτο σου λεω φιλε ο συλογισμος σου ειναι πολυ θεωρητικος δεν εχει σχεση με την αγορα. Εκτος και αν σου φυτεύουν πελατες .

 

 

ΥΓ. οταν παραγγέλνεις σουβλάκια κανεις καταυθεση σε τραπεζικο λογαριασμο πριν στα φέρει σπιτι? Γιατι ο σουβλατζης να παρει το ρισκο να στα φερει και εσυ να εχεις φυγει πχ ....λεω εγω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, ένας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ έχει μάθει από την εμπειρία, την παιδεία που έχει και τη συνεχή του ενασχόληση με το αντικείμενο της επαγγελματικής του δραστηριότητας ν' αναγνωρίζει και να πληρώνει τα λάθη του, με ό,τι αυτό συνεπάγεται!

 

Διαφορετικά είναι απλώς ένας "πτυχιούχος μηχανικός"....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ο πελατης βεβαια αν σε εχει εξοφλησει οπως συμβαινει με σενα και μπλεξεις με την πολεοδομια για δικο σου λαθος ή γιατι πεσεις σε κανεναν τοτε ο πελατης φανταζομαι θα εχει καθε δικιο να πει οτι πηγα σε ενα μηχανικο σκιτζη να μου κανει την μελετη , του εδωσα ολα τα λεφτα μπροστα και μετα εκανε 200 χρονια να μου βγαλει την αδεια.....

 

και σε ελευθερη μεταφραση αυτο κυκλοφορη ως οτι ο ταδε μηχανικος μου πηρε τα λεφτα και μετα εξυνε τα @@@ του και εκανε 200 χρονια να τελειωσει γιατι μαλλον ειναι ασχετος και ισως λαδωσε για να τελειωσει την δουλεια και ποιος ξερει που εμπλεξα τωρα.

 

Για αυτο σου λεω φιλε ο συλογισμος σου ειναι πολυ θεωρητικος δεν εχει σχεση με την αγορα. Εκτος και αν σου φυτεύουν πελατες .

 

 

ΥΓ. οταν παραγγέλνεις σουβλάκια κανεις καταυθεση σε τραπεζικο λογαριασμο πριν στα φέρει σπιτι? Γιατι ο σουβλατζης να παρει το ρισκο να στα φερει και εσυ να εχεις φυγει πχ ....λεω εγω τωρα

τώρα ξεφεύγουμε αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ...θα το πω...είναι η επιστήμη σου και η δουλειά σου ίδια με του ντελιβερα σουβλατζίδικου???? για σένα μάλλον ναι! κρίμα σε λυπάμαι! με τέτοια μυαλά δεν θα πας και πολύ μπροστά αν και εύχομαι να εχω σε ολα λάθος!!!!!! φυτευτούς πελάτες ποτε δεν είχα και ούτε προσπάθησα να κερδίσω τέτοιους με τακτικές παρόμοιες με τις δικές σου!

 

 

όπως και να έχει λάθος έκανες....ε λοιπόν μην προσπαθείς να....κάνεις τον κύκλο τετράγωνο,.

 

εχει βγάλει κανείς μας άδεια που δεν έχει έστω και ενα μικρό λάθος και δεν χρειάστηκε να παμε πίσω γραφείο να διορθώσουμε και αντε ξανα εκτύπωση και πίσω πολεοδομία μετα απο 10 μέρες με ραντεβού? για τέτοια λάθη μιλάω! για λάθη μεγάλα....άσε τοτε δεν θα έκανα αυτο το επάγγελμα! και να ο πέσω σε ελεγκτη που ξέρω οτι δεν εχει δίκιο και τζάμπα με καθυστερεί, για να μην με κατηγορήσει ο πελάτης μου, επειδή η αίτηση γίνεται στο όνομά του πελάτη και έχει κάθε δικαίωμα να μάθει...θα τον πάρω απο το χεράκι να του τα πει ο ελεγκτης face 2 face! Γιατί καθαρός ουρανός αστρπές δεν φοβάται!

 

και μακάρι να μην εχω και πάλι δίκιο. το να μιλας για "λάδι" μαλλον θα πρεπει να σε βάλει ήδη σε σκέψεις................................

Link to comment
Share on other sites

φιλε συνεχειζεις και βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα και προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με το λαδι.

 

Καθε εργασια εχει την ιδια αξια ειτε ειναι νοητικη υψηλου επιπεδου οπως θεωρεις για τον μηχανικο ειτε ειναι ενα σουβλακι ειτε ειναι ενας εργατης.

Καθε ενας πρεπει να αμοιβεται για αυτο που κανει, αλλα επειδη μαλλον δεν καταλαβες καλα θα στο ξαναπω.

Ο σουβλατζης παιρνει ρισκο με το να σου ετοιμασει τα σουβλακια και να στα φερει ενω εσυ μπορει να μην εισαι εκει η να μην τα παρεις. Ακομα και αν εσυ απαξιωνεις αυτο το ρισκο γιατι τον θεωρεις κατωτερο σου επειδη δεν ειναι επιστημονας σαν και του λογους σου.

 

Για πες μου λοιπον γιατι πρεπει να πληρωνεις τα σουβλακια μολις στα φερει και οχι 6 μηνες πριν , ωστε να προλαβει να γεννηθει και να μεγαλωσει του γουρουνακι?

Link to comment
Share on other sites

εγραψε ο goozlo:

φιλε συνεχειζεις και βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα και προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με το λαδι.

Καθε εργασια εχει την ιδια αξια ειτε ειναι νοητικη υψηλου επιπεδου οπως θεωρεις για τον μηχανικο ειτε ειναι ενα σουβλακι ειτε ειναι ενας εργατης.

Καθε ενας πρεπει να αμοιβεται για αυτο που κανει, αλλα επειδη μαλλον δεν καταλαβες καλα θα στο ξαναπω.

Ο σουβλατζης παιρνει ρισκο με το να σου ετοιμασει τα σουβλακια και να στα φερει ενω εσυ μπορει να μην εισαι εκει η να μην τα παρεις. Ακομα και αν εσυ απαξιωνεις αυτο το ρισκο γιατι τον θεωρεις κατωτερο σου επειδη δεν ειναι επιστημονας σαν και του λογους σου.

 

Για πες μου λοιπον γιατι πρεπει να πληρωνεις τα σουβλακια μολις στα φερει και οχι 6 μηνες πριν , ωστε να προλαβει να γεννηθει και να μεγαλωσει του γουρουνακι?

 

 

...........................................................................

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

 

@goozlo:

φταίω εγώ τώρα να τα αναδημοσιεύω και να τα σχολιάζω

με βάζουν σε σκέψεις....πολλές σκέψεις τα λεγόμενα σου για το πως θα πρέπει να σου απαντήσω

αλλά και για το περιβάλλον μας το εργασιακό.

Αντε εγώ να σε ανταγωνιστώ όταν έχεις ξεπεράσει κάθε επίπεδο λαικισμού

 

πάντως έχει και την πλάκα του ο τρόπος που παρομοιάζεις την δουλειά ΣΟΥ με τα γουρουνάκια και τα σουβλακια

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν δεις πισω απο το γουρουνακι που τοσο πολυ σου αρεσει να καταλαβεις τι θελω να πω.

 

Τωρα για το σχολιο πανω στο λαδι μονο να γελασω μπορω γιατι ειναι τελειος ακυρο και αυτος που το εκανε οχι μονο δεν μπορει να διαβασει αλλα δεν εχει και καμια ικανοτητα αντιληψης , αλλα λογικο ειναι γιατι ζει και εργαζεται σε ενα τελειο κοσμο ονειρικα πλασμενο.

 

Το οτι μπορει ενας κακοβουλος πελατης να σε κατηγορησει για το πιο κλασικο πραγμα που συμβαινει σε μια πολεοδομια εσυ το μετεφρασες στο οτι εγω λαδωνω .....ε λοιπον τοσο μπορεις να σκεφτεις τοσο λες.

 

Και για να σας ξεμπροστιάσω με τις βλακιες που λετε και τα αυθαιτερα συμπερασματα σας , ο πελατης πληρωσε την επομενη των εκλογων..............καταλαβατε η να κανω και κακα?

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα διαβάζω και πολυ καλά καταλαβαίνω...εσυ δεν εχεις μαλλον την παραμικρή ικανότητα να διαβάσεις ανάμεσα στις λεξεις μηνπω και φρασεις!

 

κανε πολλά...μην μιλάς ομως πολυ γιατί εισαι λάαααθθθθοοοοος τελικά σε πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.