Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικα απο τεχνολογους ΝΟΜΟΣ 4030 και επ. δικαιωματα


Recommended Posts

τι παρακαλάς ρε συνάδελφε?

προσβάλλεις μια ολόκληρη επιστήμη με αυτά που γράφεις και θες να το παίξεις και υπέρμαχος της τοπογραφίας

 

η απάντηση θα ήταν ίδια και για Π.Ε. και για Τ.Ε.

 

οκ :) <-- (ενα χαμογελο θα ηταν αρκετο για τετοιου ειδους αστεια επιχειρήματα)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορούμε όλοι να έχουμε το επίπεδο των επιχειρημάτων σου

τι να κάνουμε?

 

Γιατι δυσανασχετείς ετσι με τους τεχνολογους; Το θεμα ειναι καθαρα για τεχνολογους που ειναι εγγεγραμενοι στο φορουμ και αφορα προβληματα που αντιμετωπιζουμε καθημερινα ...υπαρχει λογος να καταφέρεσαι ετσι εναντιον μου; ...με αυτο τον τροπο;

Edited by Krisos
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέω?

 

ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΥ

η αδελφή μου είναι τεχνολόγος και ο καλύτερός μου φίλος

 

απλά τα επιχειρήματά σου δεν είναι σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέω?

 

ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΥ

η αδελφή μου είναι τεχνολόγος και ο καλύτερός μου φίλος

 

απλά τα επιχειρήματά σου δεν είναι σοβαρά

 

Αυτο σου εξηγω και εγω!Δεν μπορεις με το πτυχιο που διαθετεις η αλλιως αν το θες με βαση το πτυχιο σου να κρινεις τους υπολοιπους συναδελφους σου!Δεν εχεις τα προσόντα να αξιολογησεις τι ειναι σε θεση καποιος που βρισκεται ηδη στην αγορα εργασιας να κρινεις τι ξερει και την δεν ξερει και ποια ειναι η εργασιακη του εμπειρια.Ποσα στατικα τελευταια εβγαλες στο χερι; Ποσες ωρες αφιερωσες απο την στιγμη που πηρες το ταδε η το δεινα στατικο πακετο μετα την εκπληρωση στατικης μελετης για να βρεις τυχον λαθη;Ολα οσα γραφεις ειναι ''αν μη τοι αλλο'' αντισυναδελφικα και δεν τα πιστευεις ...απλα νομιζεις οτι καταξιωνεσαι περισσοτερο οταν εχεις κατω απο εσενα ...''υπομηχανικους'' ..φυσικα δεν ισχύει κατι τετοιο !Τα ΤΕΙ την τελευταια 10ετια εχει αλλαξει αρκετα ! Επισης γνωριζω αρκτεους πολιτικους μηχανικους που συνεργαζονται με ενα σωρο σχεδιαστες ,τοπογραφους και απευθυνονται σε αυτους ανα πασα στιγμη και απο ουσια τιποτα ..την δουλεια δεν την γνωριζουν καθολου ...δεν την ''αγαπουν'' και φυσικα εχουν αγνοια του ΓΟΚ ..αυτοι εμενα δεν μου λενε τιποτα σαν μηχανικοι και σαφως ειμαι ''ΑΝΩΤΕΡΟΣ'' απο αυτους! :) ...τετοιους τους εχω παντα απο ''κοντα'' ειναι αρκετα καλοι πελατες και συνεργαζομαι μαζι τους συχνα πυκνα!

Edited by Krisos
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε κρισε τι να πω σταματα να αναφερεσαι σε εμας σαν τεχνολογους που το ειδες γραμενο μονος σου μας υποθμιζεις

Διαβασε ..καλα το πρωτο πρωτο post που εγραψα και πες μου τι δεν καταλαβαινεις; ..οτι απορια εχεις πες ..επισης γιατι γραφεις πως ειμαι χαφιες; τι δεν σου αραισει απο αυτα που γραφω; και που διαφωνεις μιλα ξεκαθαρα

Edited by Krisos
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

 

Με βλέπω να αλλάζω τη σφραγίδα μου σε ΑΤΜ και απο δώ πάνε και άλλοι. Ε τι άλλο να πώ...

 

10 χρόνια γραφείο, δουλειές επι δουλειών, χτίσιμο αρχείου με διαολεμένο κόπο και θα αναγκαστούμε να σκάμε το παραδάκι σε συναδέλφους ΑΤΜ για την υπογραφή.

 

Υ.Γ. μη σχολιαστεί το τελευταίο, του τύπου "δεν υπάρχει περίπτωση, δε σφραγίζω εγώ αν δε γνωρίζω" μπλα μπλα μπλα. Δίχως ίχνος flame ,αλλα η αλήθεια είναι αυτή. (επι το πλείστον).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

 

Με βλέπω να αλλάζω τη σφραγίδα μου σε ΑΤΜ και απο δώ πάνε και άλλοι. Ε τι άλλο να πώ...

 

10 χρόνια γραφείο, δουλειές επι δουλειών, χτίσιμο αρχείου με διαολεμένο κόπο και θα αναγκαστούμε να σκάμε το παραδάκι σε συναδέλφους ΑΤΜ για την υπογραφή.

 

Υ.Γ. μη σχολιαστεί το τελευταίο, του τύπου "δεν υπάρχει περίπτωση, δε σφραγίζω εγώ αν δε γνωρίζω" μπλα μπλα μπλα. Δίχως ίχνος flame ,αλλα η αλήθεια είναι αυτή. (επι το πλείστον).

 

Μην ανχωνεσαι συναδελφε ετσι οπως πανε το πραγμα θα κανουμε μεταπτυχιακα σε καποια απο τα κολεγια που θα θεσμοθετηθουν επισημα πλεον σαν πανεπιστημια με την ''βουλα'' του κρατους και θα θα ''εξαγοράσουμε'' ετσι τις συνειδησεις ολων οσον μας σνομπαρουν και μας χλευαζουν τωρα!Ποσα να θελουν 3.000 ,4.000, 5.000;Οσα και να θελουν θα τα δοσω!Μετα θα καταξιωθω και εγω αλλα τοτε δεν θα ειμαι ''ΥΠΟ-'' και θα απαιτω αναλογη μεταχειριση με ισα δικαιωματα!Το μονο που δεν θα ξεχασω ειναι οτι οι τεχνολογοι εχουν επάρκεια γνωσεων και οτι δεν ειναι τοσο άχρηστοι και υπευθυνοι για οσα τους καταλογιζουν!Υπαρχουν δεκαδες προβληματα απο την ανεξελεγκτη δομιση στα αστικα κεντρα ..ακομα δεν εχουν βρει τους υπευθυνους της Ρικομεξ ...προισταμενοι πολεοδεμιων δεν ξερουν που να πανε τα μαυρα χρηματα που εχουν βγαλει τοσα και τοσα χρονια ...και ο αποδιοπομπαίος τραγος ειναι οι τεχνολογοι ..ας ειναι

Edited by Krisos
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε. Εν μέσω κρίσης, το ορθότερο για "αυτους" είναι να στρέψουν όλους τους επαγγελματίες μεταξύ των. Στο τομέα μας, ελέω αναδουλειών, δεν ήθελε και πολύ. Βέβαια, οι συνάδελφοι ΑΤΜ,ΗΜ,ΑΜ ξεχνούν πως το λόμπι του ΤΕΕ έδωσε την απόλυτη σφραγίδα στους ΠΜ.

Δεν το λέω απο την αρνητική πλευρά, και δε θέλω να παρεξηγηθώ, αλλά είναι η αλήθεια. Θα μου πείς...ας πρόσεχες μικρέ τειτζή. Οντως. Ποιός να μας ανοίξει τα μάτια τότε;

 

Αν και δεν με τιμά, προσφάτως πέρασε γιός φίλου στο τμήμα μου. Του είπα επι λέξη: Τα λεφτά που θα ξοδέψεις για το παιδι σου εδώ, ξόδεψε τα στη Ρουμανία. Κρίμα είναι. Και δυστυχώς είναι η αλήθεια. Ειτε για Ιταλικά,ρουμάνικα,βουλγάρικα,αγγλικά πτυχία (τα τελευταία ειναι ότιπρέπει).

 

Κροίσε, η κουβέντα αυτή δεν έχει πάτο. Κακώς ξεκίνησε για άλλη μια φορά. Τόσο καιρό που μαι στο φορουμ, εχει αναμοχλευθεί 100 φορές. Και φαντάζομαι παλιότερα άλλες τόσες. Ακρη δε θα βγεί. Ισχυρογνώμονες πολλοι, εγώ εσύ ο απέναντι και πάει λέγοντας.

Δε μας παίρνει και ηλικιακά να πάμε πολυτεχνείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.