Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρυθμίσεις 4014/11 απο Μηχανικούς ΤΕ & Συμμετέχοντες Μηχανικοί-Αμοιβές


Recommended Posts

Επειδή αγαπώ αυτό το χώρο και θέλω να παραμείνω μέλος και σέβομαι τους συνομιλητές μου δεν θα σου απαντήσω τί σκέφτομαι για τα βόδια που γράφουν παρόμοια κείμενα. 

Δεν θελω να σε συμβουλεψω για το τί θα κάνεις... απλά να σου πω τι έκανα εγώ... Τακτοποίησα κανονικά, απλώς το ΔΕΔΟΤΑ το υπέγραψε ΠΜ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι και εγώ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ Τ.Ε. και προσπαθώ να ανεβάσω  ψηφιοποιημένο τοπογραφικό διάγραμμα (εντός σχεδίου) στο σύστημα διαχείρησης του ΤΕΕ το οποίο δεν ανταποκρίνεται, υπάρχει κάτι νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε συνάδελφοι μήπως και αναλάβει ιδιωτική εταιρία το νέο σύστημα αυθαιρέτων και λυθούν αυτά τα θέματα..Αν δεν μπορούμε να περιμένουμε τότε αν έχουμε "δικό" μας με δικαίωμα υποβολής στο σύστημα είτε για τοπογραφικά είτε για ΔΔΤ τον βάζουμε στο σύστημα για να ξεκλειδώσει .(χωρίς αμοιβές κτλ εννοείται)  .Αλλιώς κάποιοι ανεβάζουν τοπογραφικό στο αρχείο για το διάγραμμα κάλύψης. Γενικώς είναι γελοία όλα αυτά που γίνονται..Έχουμε μεταπτυχιακά , δουλέυουμε 10 χρόνια σε οικοδομικές άδειες και μελετες και δεν μπορούμε  να υποβάλλουμε ενα ΔΔΤ για ενα ισόγειο σπιτάκι 4χ4 ...Μόνο στην Ελλάδα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.