Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οριστικά στον ΕΟΠΥΥ το ΕΤΑΑ


ilias

Recommended Posts

Και τι θα γίνει δηλαδή? Θα μας λυπηθούνε?

Όσο σε λυπάται ο τσαντάκιας, ο πορτοφολάς και ο διαρρήκτης, γιατί τέτοιοι είναι. Επιπλέον δε, είναι και ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι είναι...Τους τραβάς μια στάση πληρωμών ομαδική...Λουκέτο αυτοί, λουκέτο εμείς και όποιος αντέξει. Ετσι και αλλιώς δεν βγαίνει το πράμα, και το κορόιδο πέθανε. Τι σημαίες και καραμούζες....

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι...Τους τραβάς μια στάση πληρωμών ομαδική...Λουκέτο αυτοί, λουκέτο εμείς και όποιος αντέξει. Ετσι και αλλιώς δεν βγαίνει το πράμα, και το κορόιδο πέθανε. Τι σημαίες και καραμούζες....

Είναι πολιτικό δικαίωμα και υποχρέωση του δημοκρατικού Πολίτη.

Link to comment
Share on other sites

Να μια προσπαθεια αντιδρασης

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/421919/ohi-stin-edaxi-tou-etaa-ston-eopuu-/

 

Πεμπτη 12:00 Σεβαστουπολεως 113 Γραφεια Ιατρικου Συλλόγου Αθηνων

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα, σε λίγες μέρες περιμένουμε να έρθει στον "υπέροχο" αυτό κόσμο η κορούλα μας. Μέχρι πριν λίγες μέρες είχαμε αποφασίσει να την ασφαλίσω στο ΕΤΑΑ (η γυναίκα μου έχει ΕΟΠΥΥ). Τι στο καλό να κάνω τώρα; Αν αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο δίλλημα θα ήθελα να ακούσω σκέψεις.

 

Επίσης αν κανείς απέκτησε πρόσφατα παιδάκι και το ασφάλισε στο ΤΣΜΕΔΕ, τι πήρε από το ταμείο για τις υποχρεωτικές και προεραιτικές εξετάσεις του παιδιού; Στα μαιευτήρια μας είπαν ότι είναι έξτρα αν δεν ασφαλιστεί στον ΕΟΠΥΥ.

 

Σόρυ αν έφυγα λίγο από τον πυρήνα του θέματος αλλά η πατρότητα γαρ...

 

ΝΑΙ στις κινητοποιήσεις, να πάμε την Πέμπτη, φτάνει η ηττοπάθεια και η βολή της καρέκλας μας.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα, σε λίγες μέρες περιμένουμε να έρθει στον "υπέροχο" αυτό κόσμο η κορούλα μας. Μέχρι πριν λίγες μέρες είχαμε αποφασίσει να την ασφαλίσω στο ΕΤΑΑ (η γυναίκα μου έχει ΕΟΠΥΥ). Τι στο καλό να κάνω τώρα; Αν αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο δίλλημα θα ήθελα να ακούσω σκέψεις.

 

Επίσης αν κανείς απέκτησε πρόσφατα παιδάκι και το ασφάλισε στο ΤΣΜΕΔΕ, τι πήρε από το ταμείο για τις υποχρεωτικές και προεραιτικές εξετάσεις του παιδιού; Στα μαιευτήρια μας είπαν ότι είναι έξτρα αν δεν ασφαλιστεί στον ΕΟΠΥΥ.

 

Σόρυ αν έφυγα λίγο από τον πυρήνα του θέματος αλλά η πατρότητα γαρ...

 

ΝΑΙ στις κινητοποιήσεις, να πάμε την Πέμπτη, φτάνει η ηττοπάθεια και η βολή της καρέκλας μας.

 

Γνωμη μου, να την βαλεις στο ΤΣΜΕΔΕ (ΕΤΑΑ).

Το πολυ πολυ να τη γλιτωσουμε και να μεινουμε εκτος ΕΟΠΥΥ.

Εγω τα 2 παιδια μου τα εχω ΤΣΜΕΔΕ η γυναικα μου εχει ΙΚΑ.

Ο τοκετος καλυπτεται συμφωνα με το ταμειο της συζυγου.

Να σου ζησει!

Edited by ysar
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙΑ, ΚΕΧΡΙΜΠΑΡΗΣ, ILIA01, διάβασα όλες τις αναφορές στο topic και πραγματικά ένιωσα να ταυτίζομαι απόλυτα με τις σκέψεις σας. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε εργασίας, ασφάλισης δεν είναι προβλήματα μόνο του κλάδου μας αλλά έχουν να κάνουν με το συνολικό πρόβλημα της χώρας. Σπουδαγμένοι άνθρωποι και πρακτικά μυαλά είμαστε ρε γα...το από εμάς περιμένει ο λαός αυτού του τόπου να τραβήξουμε μπροστά να κατανοήσουμε τις αιτίες του προβλήματος και να δώσουμε προοπτικές λύσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.