Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βάσεις κεραμοσκεπής


corsakias

Recommended Posts

Στηνω ενα οικιακο συστημα και ειμαι στη φαση επιλογης των βασεων, Εχω προσφορες μετα απο παραγγελια μου τόσο απο aluml οσο και απο k2systems.

 

Σε πρωτη εικονα οι εισαγωγης γερμανικες Κ2 δειχνουν ποιο ποιοτικες και με ευκολοτερη εγκατασταση, αλλα και οι ελληνικες alumil δεν φαινεται να πανε πισω παρα μονο στις λεπτομερειες θα ελεγα.

Στις προσφορες οι τιμες διαφερουν κατα ~100€ με φθηνοτερη την Alumil

 

Επειδη δεν εχω δουλεψει καμια απο τις δυο, να εμπιστευτω την alumil ή να παω στο εισαγωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουμε κ κάτι ελληνικό, η αλουμιλ είναι αρκετά καλή με μεγάλη γκάμα, δες ποια σε βολεύει , παίζει πάντως κ η εξαλκο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλουμιλ απο την πειρα μου ειναι απο τις ακριβοτερες ελληνικες.Σιγουρα μπορεις να βρεις αρκετα φθηνοτερες που κανουν παπαδες σε οτι κλιση θελεις και οσα τεμαχια σε οποιαδηποτε προσανατολισμο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το συστημα μου θα τοποθετηθει επι κεραμοσκεπης, αρα κλισεις κλπ δεν παιζουν. Ποιες αλλες εταιριες μπορ να δω?Εκτος απο την εχαλκο που προανεφερε ο συναδελφος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε και την alfa energy.Πολυ καλες τιμες και καλη εξυπηρετηση.Αναλυτικη μελετη και οχι μπακαλικα οπως η εξαλκο.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και τη Deal Solar πολύ αξιόπιστοι και πολύ καλές τιμές, καινοτομίες και όλα (όταν λέμε όλα εννοούμε οοοόλα) απο αλουμίνιο.

Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω,μιας και ειδα για την Deal,οτι η εξαλκο παραγει τις ραγες και ολα τα υπολοιπα εξαρτηματα ειναι της Deal.Αυτες οι 2 συνεργαζονται κια μοιραζονται τα εξαρτηματα που κατασκευαζουν.

Αρα οποια απο τις 2 προτιμησεις ειναι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δουλεψει την Κ2 σε βιομηχνικο πανελ και την αλουμιλ σε στεγη.

 

Οντως η Κ2 εχει καποιες ευκολιες αλλα δεν νομιζω οτι μετρανε τοσο πολυ.

Εγω θα προτεινα την αλουμιλ λογω του ειναι ελληνικη.

Ενα μονο θεμα μου εχει δημιουργηδσει αρνητικες αντυπωσεις: θε΄λουν 3000μ αποσταση απο θαλλασσα για να χρησιμοποιησεις το απλο υλικο αλλοιως ζητανε ανοδιωση.

Link to comment
Share on other sites

και η Μεταλουμίν δίνει τις βάσεις ανοδιωμένες σε απόσταση μικρότετη των 3χλμ. από τη θάλασσα (και πολύ σωστά πιστέυω). Οι τιμές της είναι αρκετά καλές, αναλυτικά σχεδιαγράμματα βάσεων, μικρός χρόνος παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.