Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακά πιστοποιητικά από το... ίντερνετ


georgeele

Recommended Posts

Αυτοι οι οποιοι δινουν πιστοποιητικο μεσα σε 2ωρο, χωρις να κανουν αυτοψια...

Μαλλον πληρωνονται για τις γνωσεις τους στο photoshop και οχι για τις εργασιες τους ως ενεργειακοι επιθεωρητες...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΠΡΑΒΟ ΙΚΑΡΕ.....

 

απο εκει και περα σας τα ελεγα για τις αμοιβες........σε πολλα ακινητα ,ο ηλεκτρολογος για σχεδιο ΔΕΗ παιρνει περισοτερα πλεον............

 

ιδιως αυτο, με τα αυθημερον,γρηγορα και οπουδηποτε κατηντησε αστειο..............

Link to comment
Share on other sites

.Εξειδικευμένοι επαγγελματίες με πλούσια εμπειρία έρχονται αβίαστα και αβάδιστα

στο χώρο σας για να ικανοποιήσουν κάθε σας ανάγκη!!!

 

 

την βλεπω για διαφημιση μηχανικου σε λιγο καιρο......

 

καλα ταλεγα σε αλλο θεμα οι Π@@@@ του χωριου γιναμε....ακομα και αυτες εχουν ταριφα ρε γμτ!!!!

Link to comment
Share on other sites

........σε πολλα ακινητα ,ο ηλεκτρολογος για σχεδιο ΔΕΗ παιρνει περισοτερα πλεον............

Ειλικρινά το σκέφτηκα κι εγώ πρόσφατα, σε μία περίπτωση που χρειαζόταν νέα σύνδεση ΔΕΗ και ΠΕΑ.

Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έδωσε 60 ευρώ για το σχέδιο.

Και λέω φαντάσου να σκάσει κανένας άλλος και να ζητήσει 50 ευρώ για το ΠΕΑ. . .

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα εδω Σαλονικη συνεργατιδα μεσιτρια παραπονιοτανε συνεχως οτι παιρνω πολλα για τα ΠΕΑ των πελατων της (τα νομιμα, ετσι?) και προσπαθουσε συνεχως να μου κατεβαζει τις τιμες και τις προαλλες με ενημερωσε οτι εχει δικαιωμα υπογραφης πιστοποιητικου ηλεκτρολογου για τη ΔΕΗ, με το νεο τροπο που θα ισχυσει απο αρχες Νοεμβρη και θα το κοστολογει με 200€+ΦΠΑ...

Οταν τα 150€+ΦΠΑ για το ΠΕΑ της φαινοντουσαν υπερογκο ποσο, επειδυ υπαρχουν συναδελφοι μου που το κανουμε και με 100

Οταν ομως της ειπα οτι εχω φιλο που το κανει με 100€+ΦΠΑ και οτι αυτη ηταν πολυ ακριβη, το εκλεισε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

οι συντηρητες , οι ηλεκτρολογοι,οι εγκαταστατες κλιματιστικων , ειναι σοβαροι στις τιμες τους..........μπορει πολλοι να ειναι απο ΙΕΚ, αλλα εχουν πολυ πιο πολυ μυαλο απο εμας.............

 

εδω τα παλια σχεδια ΔΕΗ που γινοταν σε 2 λεπτα ,στο χαρτι ,τα χρεωναν 50αρικο................

Link to comment
Share on other sites

οι συντηρητες , οι ηλεκτρολογοι,οι εγκαταστατες κλιματιστικων , ειναι σοβαροι στις τιμες τους..........μπορει πολλοι να ειναι απο ΙΕΚ, αλλα εχουν πολυ πιο πολυ μυαλο απο εμας.............
δεν ειναι ολοι αλλα αρκετοι και εχουν και δουλεια επισης.....
Link to comment
Share on other sites

τις προαλλες με ενημερωσε οτι εχει δικαιωμα υπογραφης πιστοποιητικου ηλεκτρολογου για τη ΔΕΗ, με το νεο τροπο που θα ισχυσει απο αρχες Νοεμβρη και θα το κοστολογει με 200€+ΦΠΑ...

 

Έχω χάσει επεισόδια; Τι εννοείς Inzaghi; Ξανάλλαξε η ΥΔΕ; Αφού μόλις πέρσυ τέθηκε σε ισχυ η ΝΕΑ ΥΔΕ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω καλα το αντικειμενο, καθοτι δεν απτεται του επαγγελματικου ενδιαφεροντος μου, παντως προκειται για πιστοποιητικο με 14ετη ισχυ, οπου γινονται μετρησεις στα κυκλωματα, γειωσεις, ισχυς, φορτια κλπ

Περαιτερω καλυτερα να ρωτησεις καποιον ηλεκτρολογο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έγινε κάποια παρανόηση. Μιλάς για την Υπεύθυνη Δήλωση Εγκαταστάτη η οποία άλλαξε μόλις πέρισυ και απαιτούνται και μετρήσεις της εγκατάστασης με ειδικό εξοπλισμό. Μεσίτες κλπ σίγουρα δεν έχουν κανένα επαγγελματικό δικαίωμα σε αυτήν την περιοχή, παρά μόνον αδειούχοι ηλεκτρολόγοι και οι διπλωματούχοι Η/Μ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.