Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακά πιστοποιητικά από το... ίντερνετ


georgeele

Recommended Posts

Και να σου πώ και κάτι....Περαν από τα υπόλοιπα είναι και το ύφος ρε φίλε..Λες και έβλεπε τον τελευταίο της φυλής....Το θέλω σε 2 ώρες....μέτρα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...Το θέλω σε 2 ώρες....μέτρα.....

 

εγω τοσο γρηγορα δεν το βγαζω που να μου δωσεις τα δεδομενα ολα....τι να λεω ψεμματα?

 

εδω τελειωνω ενα σημερα και θα ταφησω μεχρι αυριο να το ριξω.... παντα φοβαμαι οτι εκανα κανα λαθος .....και συνηθως το πρωι με καθαρο κεφαλι του κανω παλι ελεγχο...........βασικα ΠΕΑτζης εγινα για συμπληρωμα μην πανε αλλου οι πελατες.....

 

ενας με ρωτησε γιατι δνε ειμαι και ελεγκτης δομησης!!! του λεω και ναμουνα με κληρωση θατανε και ΗΡΕΜΗΣΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένα σου λέω....είχα πάει εσπευσμένα για επιθεώρηση σε κατάστημα στην Κηφισιά....Ο τύπος με ύφος 1000 καρδιναλίων μου λέει "είναι 8'30...το θέλω μέχρι τις 12'30 να πάω εφορία....μέτρα τι μετράς γρήγορα...Στην εφορία με πλησίασε ένας που μου το κάνει σε 2 ώρες 150τμ-200 με ΦΠΑ "

Πήγαινε σε αυτόν και πετάω το σχέδιο κάτω, κάγκελο ο τύπος....

σα δε ντρέπεσαι!!! είναι επαγγελματισμός αυτό? καποιοι σαν και σένα μας έχουν βγάλει το όνομα.... :smile:

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένα σου λέω....είχα πάει εσπευσμένα για επιθεώρηση σε κατάστημα στην Κηφισιά....Ο τύπος με ύφος 1000 καρδιναλίων μου λέει "είναι 8'30...το θέλω μέχρι τις 12'30 να πάω εφορία....μέτρα τι μετράς γρήγορα...Στην εφορία με πλησίασε ένας που μου το κάνει σε 2 ώρες 150τμ-200 με ΦΠΑ "

Πήγαινε σε αυτόν και πετάω το σχέδιο κάτω, κάγκελο ο τύπος....

+1 φίλε ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Όταν εν γένει θα βγουν οι πρώτοι μόνιμοι ήδη το ''επάγγελμα'' του ενεργειακού επιθεωρητή θα αρχίζει να παρουσιάζει κρίση, τόσο από άποψη αμοιβής όσο και από άποψη ζήτησης ΠΕΑ. Πόσα πιστοποιητικά να εκδωθούν ακόμη.. διάρκεια ζωής κανένα χρόνο ακόμη, μετά από σπόντα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν δημιουργούσες ένα κύλινδρο με το σχέδιο και το εναπόθετες εντός καταλλήλου υποδοχής, μετρώντας τάσεις στην σχηματιζόμενη επιφάνεια, πιστεύω ότι θα ήταν ένας,επιστημονικώς, κατάλληλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτιλα....

Εχει ο θειος μου στην Αθηνα ενα βιοτεχνικο χωρο 770τ.μ. σε τρια επιπεδα και ηθελε να βγαλουμε ΠΕΑ μεσα στο Σαββατοκυριακο που μας περασε...

Οντας στη Θεσσαλονικη, δε μπορουσα και χρονικα να κατεβω Αθηνα να το βγαλω εγω και σκοπευα να το δωσω σε καποιο συναδελφο απο το forum που θα μπορουσε να το κανει μεσα σε αυτα τα αυστηρα χρονικα πλαισια...

Δυστυχως, μετα εμαθα οτι πηρε προσφορα 500€ τελικη τιμη απο συναδελφο στην Αθηνα και δε μπηκα καν στον κοπο να του συστησω αλλο συναδελφο...

500€ τελικη τιμη για μια δουλεια 1900€+ΦΠΑ νομιμου...

 

Αν αυτό δεν ειναι ξεφτιλα τοτε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εγω που θελω 200€ μεταφορικα να κατεβω κατω να το κανω...

Αλλα, ειλικρινα, προσανατολιζομουν να μιλησω με παιδια απο δω μηπως ηθελε καποιος να το αναλαβει...

Για τετοια τιμη, ουτε κατα διανοια....

Ε οχι και 500αρικο για 770τ.μ. ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το πήγε τουλάχιστον 300 πάλι καλά.... :mrgreen: :mrgreen: Ρε τι έχουμε πάθει...Καλά ποιοι είναι αυτοί δεν μπορώ να καταλάβω.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.