Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακά πιστοποιητικά από το... ίντερνετ


georgeele

Recommended Posts

Για να αναλογιστουμε την καταντια του επαγγελματος του μηχανικου, ας σκεφτουμε οτι οι Συμβολαιογραφοι θα παιρνουν 42 ευρω τουλαχιστον , για να στελνουν ενα EMAIL στην ΓΓΠΣ οτι καποιος παντρευετε...........την ωρα που υπαρχουν χιλιαδες ΔΥ σε ληξιαρχεια και ΚΕΠ..............................

 

Εμεις οι μηχανικαρες παιρνουμε πλεον 50 ευρω ,καθαρα για ΠΕΑ.....δηλαδη αυτοψια,μετρηση,εισαγωγη δεδομενων..............................μας βαλαν και ανωτατη τιμη 2 ευρω το μετρο μαλιστα, μην τυχον παρουμε 70 καθαρα...........

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει πουθενα απο κανεναν αυτην την τιμη...

Και σε προηγουμενο post σου ανεφερες για 30 και 40€

Τα βγαζεις απο το μυαλο σου η τα εχεις δει ως υπαρκτα σεναρια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν αυτές οι τιμές....ασχετα τι βλέπει κανείς στο ίντερνετ...Το καλοκαίρι είχα δει πακέτα διακοπών από 100εερώ!!! Από περιέργεια πήρα τηλ, και το 100 έγινε 500 με τη μία!!

Ετσι και εδώ, σου πετάει ο άλλος 50ε και μετά σου λέει εκείνο και το άλλο...τελική 150. Το ξέρω από γνωστό που πήρε ένα τέτοιο τηλ από ίντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

μιλανε για εκπτωσεις 50%.....αν βγαλεις το ΤΕΕ,ΤΣΜΕΔΕ ,ΦΠΑ παμε στο 40 εως 50 καθαρα.......

 

εχω ακουσει για 70αρια .........ακομα και για 50....

 

δεν ξερω για εσας, αλλα παντως απο οσους ρωτανε με τηλεφωνο τιμη ,δηλαδη ψαχνουν σε 7,8 τουλαχιστον , το τελευταιο διμηνο οι περισοτεροι μου ειπαν, οτι βρηκαν πολυ πιο φθηνα τελικα...........

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τότε φίλε Σάββα, ότι πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις.....Γιατί αν εξελιχθεί σε ποτάμι....Τότε πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο χρόνου και χρήματος σεμιναρίων-εξετάσεων για να βγάζει ΠΕΑ.....

Link to comment
Share on other sites

το 2 ευρω ανωτατη δεν ισχυει.......εριξα αμοιβη με παραπανω και μια χαρα βγηκε το πιστοποιητικο !!!

 

δλδ τι θα μου πει το κρατος που του πληρωσα το φπα -φεμ και θα δωσω και φορο γιαυτα!! ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΛΕΦΤΑ!!!

 

οταν λεμε απελευθερωση ειναι προς τα πανω και κατω........γιατι αν ειναι ναχουμε ΤΑΒΑΝΙ αλλα ΠΑΤΟ να μην εχουμε κομμουνισμος ειναι οχι καπιταλισμος

Link to comment
Share on other sites

μακαρι , να ηταν απλως συμπτωση............

 

παντως ας ζητησουμε και εμεις να πιστοποιουμε γαμους μεσω ΤΕΕ...(το δικτυο τους , ηταν η δικαιολογια για να τα δωσουν στους συμβολαιογραφους)......

 

φανταζομαι ηδη διαφημισεις.........αυθημερον , σε ολη την Ελλαδα ,.πιστοποιηση γαμων με 70% εκπτωση, δωρο μια βαπτιση.......

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το 2 ευρω ανωτατη δεν ισχυει.......εριξα αμοιβη με παραπανω και μια χαρα βγηκε το πιστοποιητικο !!!

 

Δεν ισχύει ΑΚΟΜΗ γιατί δεν έχει ψηφιστεί το νομοσχέδιο. Μόλις ψηφιστεί, εφ'όσον δεν υπάρχουν αλλαγές σε σχέση με το κείμενο που είχε βγει σε δημόσια διαβούλευση, δυστυχώς θα ισχύουν οι ανώτατες !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ΑΚΟΜΗ γιατί δεν έχει ψηφιστεί το νομοσχέδιο. Μόλις ψηφιστεί, εφ'όσον δεν υπάρχουν αλλαγές σε σχέση με το κείμενο που είχε βγει σε δημόσια διαβούλευση, δυστυχώς θα ισχύουν οι ανώτατες !!!

 

 

τετοιοι νομοι ειναι για να τα λεει στα ΜΜΕ ο υπουργος να χαιρονται μεταξυ τους.....

 

 

1. ας υποθεσουμε οτι κοβω παραπανω αποδειξη οπως εκανα τωρα ΤΙ ΑΘ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ? ευρωπαικο δικαστηριο να τους παω θα με πληρωνουν μια ζωη.....

 

αλλα επειδη δεν μπορω να τρεχω με τον καθε ΨΑΡΑ πολιτικο που παει για ψηφους.....

 

θα κανω την νο 2 επιλογη..........απυ με ανωτατη και ξεχωριστη απυ σχεδια !!!

 

σας το ξαναλεω απο νομους ΠΗΞΑΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτοι με τα 50αρικα ΠΕΑ χρεωνουν αλλα 100€ για αναζητησεις σχεδιων, κτηματολογιων κλπ, τοτε πασο...

Αλλα με ενα 50αρικο δουλεια δε γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.