Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακά πιστοποιητικά από το... ίντερνετ


georgeele

Recommended Posts

το κακο που υπαρχει εκει απο συναδελφους που μιλαω απο την σχολη ειναι οτι ΠΡΙΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ η ελαχιστη ηδη εχει βγει η εκπτωση 30%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η συντριπτικη πλειοψηφια των συναδελφων που γνωριζω στη Σαλονικη διατηρει το ελαχιστο/νομιμο/μεγιστο η πες το οπως θες...

Απλως πολλοι δε χρεωνουν τα παρελκομενα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να του πεις πάρε μια η δυο μέρες κανονική άδεια από την δουλειά σου (ή κλείσε το μαγαζί σου ) και φέρτα εσύ , να μην σε χρεώνω εγώ.

Να δω τι θα σου πει.

Συμφωνώ απόλυτα! Έτσι δεν θα "κερδοσκοπούμε" σύμφωνα με το σ.injhaki.

Τελικά συνάδελφοι θα εκδώσουμε ΠΕΑ απο 8 -18/10 ? και ενοοώ να μη γίνει χρήση κωδικών έργων που κάποιοι έβγαλαν χθές το βράδυ για νάχουν....

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια 3 που είχα τα τελείωσα χτες αργά....Σε άλλους 2 πελάτες τους λέω σε κανά 20ήμερο και βλέπουμε...το ίδιο και σε όποιον παρουσιαστεί. Τι να κάουμε δηλαδή? Απεργούμε...εσύ του λέω του ενός (φαρακοποιός), όταν δεν έδινες φάρμακα, ήρθα να σου ανοίξω το μαγαζί?? Μα μου...τέλος σε 20μέρες τα ξαναλέμε. Αν φύγει έφυγε...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Έτσι δεν θα "κερδοσκοπούμε" σύμφωνα με το σ.injhaki.

Τελικά συνάδελφοι θα εκδώσουμε ΠΕΑ απο 8 -18/10 ? και ενοοώ να μη γίνει χρήση κωδικών έργων που κάποιοι έβγαλαν χθές το βράδυ για νάχουν....

 

Αν έχεις πάρει ήδη κωδικό αμοιβής, θα εκδόσεις ΠΕΑ.

 

Αν όχι, δεν γίνεται. Απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην βγάλει κανένας....Το πιο εύκολο είναι να έχεις 5-6 Α/Α καβάτζα.. Αλλά αν εγώ πχ δεν βγάλω και ο πελάτης πάει στον άλλο με τις καβάτζες, θα πει τι λαλακίες μου έλεγε ο ικαρος...Μάλλον θα βαριόταν. Αι σιχτιρ δεν ξαναπάω σ'ασυτόν. Δεν είναι μόνο ότι κάνουμε κακό ο ένας στον άλλο, δεν υπάρχει συντονισμένη αντίδραση, έστω και με αυτόν τον τρόπο....

Link to comment
Share on other sites

Να μη βγάλει κανείς ΠΕΑ (ή ρυθμίσεις) τουλάχιστον απο 8 - 18 /10 με κανένα τρόπο και όχι μόνο επειδή έκλεισε το σύστημα του ΤΕΕ. Στον όποιο πελάτη τύχει, να εξηγήσουμε αναλυτικά τους λόγους της "απεργίας" μας. Μην περιμένετε να το κάνει το ΤΕΕ. Εμείς πρέπει να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως να εχετε καβατζες Α/Α?

Αφου θελει να συμπληρωσετε στοιχεια του εργου και διευθυνσεις κλπ μετα την προσωρινη υποβολη δεν επιδεχονται αλλαγων?

Εγω εβγαλα δυο Α/Α σε ενδιαμεση υποβολη για 2 ΠΕΑ που ηξερα σιγουρα πως ειχα για μεσα στη βδομαδα και μαζεψα τα στοιχεια τους....

Για τα υπολοιπα, σε 10 μερες.... Τι να κανουμε...

Στην τελικη, κανεις ολη την προεργασια, βγαζεις το xml, ετοιμαζεις την καταχωρηση του Buildingcert και περιμενεις Α/Α εργου απο το συστημα αμοιβων οταν ανοιξει για να εκδοσεις...

 

Ελπιζω να μην ειναι πολλοι οι συναδελφοι (το εχω ακουσει κι αυτο) που θα εκδιδουν ΠΕΑ με παλιοτερους Α/Α χρησιμοποιηθεντες σε παλιοτερα ΠΕΑ....

 

Υ.Γ. Συμφωνα με την απιστευτη και πανεξυπνη δηλωση του Παπαραδια περι των e-ΠΕΑ, επρεπε το διαμερισμα που μελεταω τωρα, κατασκευης του 1975 να καταταγει Η...

Ελα ομως που εχει λιγες επιφανειες, καλο προσανατολισμο και ατομικο λεβητα Φ.Α στο μπαλκονι και βγηκε Δ....

Τρομακτικη διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Κόβει το μάτι του Παραδιά....Χτες ένα του 78 μου βγήκε Ε....Να του στείλουμε το xml να τα τσεκάρει και αυτός...Αντε μην αρχίσω πάλι......

Link to comment
Share on other sites

αντε να σου πω να σου φυγει ο καημος......απλα κανε προσθηκη αμοιβων χωρις ΚΑΝΕΝΑ συμπληρωμα.....σημειωσε το α/α αυτο ειναι μοναδικος αριθμος

αν θελεις νασαι ακομα καλυτερος γραψε κουκουρουκου ονοματα με ενδιαμεση υποβολη !!!

 

 

αυτα με τα ΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΑ Α/Α τα κανουν γενικα και παλια....οπως και επεξεργασια εικονας με ΚΩΔΙΚΟ απο αλλο ΝΟΜΙΜΟ ΠΕΑ!!!η δου δνε κανει ελεγχο νομιμοτητας ΜΟΝΟ οι συμβολαιογραφοι......

 

ουτε αποδειξη δνε κοβουν ΚΑΘΟΛΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.