Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κινητοποίηση των Μηχανικών - Δευτέρα 15-10-12 στο Υπουργείο Εργασίας


AlexisPap

Recommended Posts

ακριβώς akius σύντομα οι εισφορές στο ΤΕΕ θα φτάσουν άνω των 500 ευρώ βαλε και ΤΣΜ 5000 ,φόρο εισοδήματος 1500 , φόρο κατοικίας 500 , δημ τελη 500 ευρώ , αυτοκινητο 200 .κάνε σύνολο και με μόνο 8000 τον χρόνο φόρους στο διεφθαρμένο ελληνικό κράτος ξεκινάς με τραγούδι και χαμόγελο την εποικοδομητική εργασία σου ΠΕΑ για 70 ευρώ ( τι να κάνουμε πεινάμε ) από το σπίτι ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ για 369,67 ευρώ τοπογραφικά με 137,50 από κτημανετ ( δεν χρειάζεται επίσκεψη ) κάνε και υποκλίσεις ωραία χρόνια !!!!

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω συναδελφε loser ΜΑΖΙ σου και +1 απο μενα......

 

γιατι οι τιμες ευκολα πεφτουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ........πιστευει κανεις οτι σε πελατη που τον εμαθες με 40-60% εκπτωση οταν θαρθει η αναπτυξη θα ειναι ευχαριστημενος με την ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΑΜΟΙΒΗ? σιγουρα οχι..........στο χωριο μου λενε ''ειναι μην μαθει η γρια στα συκα '' !!!!

 

γιαυτο προτιμω να κανω μικρες εκπτωσεις οπου μπορω για να απρω δουλεια και ΟΧΙ σαν να μην υπαρχει ΑΥΡΙΟ !!!

 

τι να κανω? δεν ειμαι χομπιστας στο επαγγελμα ναχω και καμια 15αρια ενοικια να ζω απο αυτα........απο το μηχανιλικι ΖΩ........και αν κανω αυτες τις εκπτωσεις μπορει να βγει το 2012 αντε και το 2013 αλλα σιγουρα απο το 2014 θα κανω τον ψηστη σε καμια ταβερνα......

με 5 τυλιχτα και ενα ΠΕΑ δωρο :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

OK.

 

Οπότε, από τη μία γκρινιάζουμε δίχως σταματημό γιατι μας έχουν κάνει τον κ... μπασκέτα με τα μετρα (αυτοί που ΕΜΕΙΣ ψηφίσαμε).

Από την άλλη δεν κάνουμε τίποττα σαν αντίδραση σε αυτά για τα οποία γκρινιάζουμε και κατηγορούμε αυτούς που πάνε να κάνουν (που πάλι ΕΜΕΙΣ ψηφίσαμε).

  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη δεν κάνουμε τίποττα σαν αντίδραση

συγνώμη αλλά μάλλον μιλάς για τον εαυτό σου... Δεν περιμένω κανένα ΤΕΕ για να αντιδράσω σε όλα αυτά που γίνονται...

Τα τελευταία χρόνια που έχουν έρθει τα πάνω κάτω, με τόοοοσες κινητοποιήσεις, το ΤΕΕ ξυνότανε... Τώρα που του χτύπησαν την πόρτα για να του πάρουν το 2%, το δυο τις εκατό!!!, παρακαλάει για συνασπισμό.

Αν περιμέναμε το ΤΕΕ για να κινητοποιηθούμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αναφέρεσαι σε κάποια συγκεκριμένη συλλογική κινητοποίηση ως κλάδος;

γιατί εγώ τα τελευταία 4 χρόνια δε θυμάμαι κάποια τέτοια...πέρα από τη συμμετοχή του Σ.ΜΙ.Τ. στις γενικές απεργίες..

 

όταν λέω ότι "δεν κάνουμε τίποτα" εννοώ φυσικά ως κλάδος και όχι ατομικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.