Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση Ν.651/77


Recommended Posts

Όπως ήδη αναφέρθηκε, μπορείς να κάνεις αίτηση στο Δήμο να σου δώσει και γραπτώς βεβαίωση αν τυχόν υπάρχουν υποχρεώσεις εισφοράς σε γη και χρήμα.

όχι όμως επί προσωπικού..το τάδε αγροτ. οφείλει τα χ τμ σε χρήμα και τα χ σε γή...γενικά ότι υπάρχει πράξη εφαρμογής στην περιοχή, μπορεί να το βεβαιώσει. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...εμένα μου έδωσαν βεβαίωση συγκεκριμένα οτι το τάδε οικόπεδο, ιδιοκτησίας τάδε δεν έχει οφειλές σε γη και χρήμα. (είχε παλαιότερα αλλά ο πελάτης είχε πληρώσει)

Ίσως παίζει ρόλο το ότι ΔΕΝ είχε οφειλές. Αν είχε ίσως να μη μου το έδιναν τόσο συγκεκριμένα όπως είπες, δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και από εμένα :

Το παραπάνω άρθρο λέει :

Της κατά το προηγούμενον εδάφιον υποχρεώσεως εξαιρούνται αι λόγω

πωλήσεως μεταβιβάσεις αγροτεμαχίων, μετά ή άνευ κτισμάτων, κειμένων εις

καθαρώς αγροτικάς περιοχάς.

 

Πώς ξέρουμε αν πρόκειται ή όχι πέρι "καθαρώς αγροτικάς περιοχάς" ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...εμένα μου έδωσαν βεβαίωση συγκεκριμένα οτι το τάδε οικόπεδο, ιδιοκτησίας τάδε δεν έχει οφειλές σε γη και χρήμα. (είχε παλαιότερα αλλά ο πελάτης είχε πληρώσει)

Ίσως παίζει ρόλο το ότι ΔΕΝ είχε οφειλές. Αν είχε ίσως να μη μου το έδιναν τόσο συγκεκριμένα όπως είπες, δεν το ξέρω.

κατά 90% δε θα σου διναν εάν υπήρχε οφειλή....πάντως εξαρτάται και από τον δήμο...είναι λίγο περίεργα τα πράγματα...και στα λέω απο πρώτο χέρι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.